Sposób na niepłodność

In vitro – nierzadko jedyna możliwość na własne potomstwo - jest dosyć długim, a przez to stresującym procesem. Jednak pary, które zostały szczęśliwymi rodzicielami dzięki procedurze in vitro, mówią jednogłośnie, że warto przetrwać tenże etap, ażeby w końcu radować się upragnioną brzemiennością.
wody
Przygotowane przez: julianomarp
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Zapłodnienie in vitro to zapłodnienie komórek jajowych pacjentki poza jej układem. Wskazaniem do zapładnianie in vitro w Białymstoku są ograniczone parametry nasienia bez względu od powodu, niemożność spowodowania owulacji, niedrożność jajowodów, fiaska przy wykorzystaniu pozostałych strategii wspomaganego rozrodu, nieznany powód niepłodności. Przed zaczęciem cyklu zapłodnienia in vitro kobieta wykonuje zestaw badań laboratoryjnych. W każdej klinice pary podchodzące do zabiegu wyrażają pisemną akceptację na przeprowadzenie pełnej procedury in vitro. Cykl IVF zapoczątkowuje zwykle stymulacja hormonalna. W indywidualnych wypadkach może być IVF w cyklu naturalnym. Kontrolowana hiperstymulacja jajników ma na celu pobudzenie do wzrostu a także jednoczesnego dojrzewania licznych pęcherzyków jajnikowych, a przez to zwiększenie liczby potencjalnie dojrzałych komórek jajowych. W naturalnym cyklu dojrzewa zazwyczaj jedna jajowa komórka. W okresie stymulacji zaleca się abstynencję seksualną do momentu oddania przez Partnera nasienia do zapłodnienia. Jednak pacjentki mogą prowadzić zwyczajną aktywność zawodową. Pobranie komórek jajowych ma miejsce 34-36 godzin po podaniu ostatniego zastrzyku kończącego stymulację.


Po wykonanym zabiegu celowy jest krótki domek do wynajęcia na podlasiu.
Nasienie, po parodniowej abstynencji seksualnej, partner oddaje tuż przed punkcją lub może je donieść z domu. Czasami może powstać nieodzowność uzyskania plemników przez zabieg z najądrza.
2019-06-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.