W jaki sposób się przygotować przed wyjazdem na narty?

Narciarski sezon już się zaczął, dlatego to świetny moment, żeby przypomnieć jak stosownie się przygotować do wyjazdu na stok.


Wyjazd na narty bez stosownej zaprawy, wzmocnienia muskułów a także ogólnej poprawy kondycji z pewnością nie przyniesie radości, a przy okazji zagraża także poważnymi w skutkach kontuzjami.
Warsztaty, robienie chleba
Przygotowane przez: ZnaneNieznane.pl
Na podstawie danych z: ZnaneNieznane.pl


Jakim sposobem zatem należycie się przygotować, aby wyjazd był naprawdę udany? Z pewnością powinniśmy zacząć od szukania terminu na wyjazd. weekendowe wyprawy na stok najlepiej jest zorganizować w naszych górach, gdy przewiduje się spędzić na stoku cały urlop, śmiało możemy zaplanować wyjazd do Austrii, Włoch albo na Słowację. W czasie zimowych ferii są organizowane wyjazdy studenckie narty które ze sobą zabieramy powinny być starannie wyczyszczone oraz zakonserwowane.


restauracja
Przygotowane przez: Barka Tumska
Na podstawie danych z: Barka Tumska


Kiedy znany już jest termin wyjazdu, możesz zaplanować tak zwany przygotowawczy trening. Świetnym pomysłem będzie zapisanie się na trening w centrum fitness, pomocny może okazać się też personalny trener, lecz możemy również na stok (okazje na stok narciarski małe ciche - http://naferie.pl/wyjazdy-rodzinne/willa-dorula) przyszykować się samodzielnie. W tym wypadku bardzo ważne są systematyczność oraz dyscyplina. Ćwiczenia powinniśmy rozpocząć najlepiej na dwa miesiące przed podróżą, a absolutne minimum to miesiąc. Koniecznie także powinniśmy sobie przypomnieć techniki jazdy jak też sposób upadania. Wśród zalecanych ćwiczeń przygotowujących do jazdy na nartach instruktorzy wymieniają najczęściej wykroki, wymachy ramion oraz tzw. nożyce.
Równowagę polepszyć mogą stanie i wykonywanie przysiadów na jednej nóżce. Z kolei ogólną kondycję organizmu poprawiają popularne ćwiczenia aerobowe. Powinniśmy więc pływać, jeździć na bicyklu; nogi wzmocni także jazda konna.
2019-06-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.