Jakie miejsce wytypować na wakacje nad naszym morzem?

Tak naprawdę do wakacji zostało jeszcze troszkęczasu, mimo wszystko już w tej chwili dużo osób chce planować, gdzie je spędzić. Wciąż nieprawdopodobnie chętnie wybieraną destynacją turystyczną na terenie Polski jest wybrzeże Bałtyku, łącznie z Mierzeją Wiślaną.

Decydując się na polskie morze duża grupa turystów stawia na duże ośrodki turystyczne. Nie brakuje tak naprawdę osób, które wolą niewielkie miejscowości, w których nie ma tak naprawdęwielu turystów, panuje cisza i spokój. Jedną z takich opcji jest leżących styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej Jantar. Skąd tak zaskakująca nazwa miejscowości? Tak naprawdę miejscowość znajduje się na dawnym szlaku bursztynowym, w języku litewskim bursztyn nazywany jest konkretnie jantarem. Jantar jest miejscowością o bardzo długiej historii, pierwsze informacje pisemne pochodzą z wieku XV. Obecnie miejscowość ta jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów z terenu całego kraju. Liczy niespełna tysiąc stałych mieszkańców, pomimo to jest idealnie przygotowana na przyjęcie gości, na których oczekują kwatery Jantar. Oferowane kwatery Jantar to nie jedyna możliwość korzystania z noclegów. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana. Pełną ofertę przejrzysz pod linkiem Ruszaj w Polskę.


Pozostałe artykuły

Dla pasjonatów broni – czym sugerować się w czasie kupowania broni?

broń
Przygotowane przez: Program Executive Office Soldier
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każdy fan broni staje pewnego dnia przed problemem, gdzie dobrze jest się wybrać, aby znaleźć naprawdę najlepszą broń, która będzie się równocześnie wyróżniać bezpiecznym i prostym funkcjonowaniem. Rynek ten rozwija się ostatnimi czasy wyjątkowo szybko i powstaje coraz więcej nowych punktów sprzedaży, które zapewniają nam swoje produkty, w jak najbardziej optymalnych cenach. Czym jednak kierować się podczas kupowania broni?

Plaża nad Bałtykiem
Przygotowane przez: mmlolek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jak już było napisane, Jantar jest miejscowością niezwykle niewielką. Kiedy kończy się sezon życie praktycznie w niej zamiera.

Zainteresowała Cię ta wiadomość? Jeśli masz ochotę przeczytać więcej, sprawdź na stronie podobne artykuły, one też będą na ten temat.

Jednak latem jest pełna życia. Na turystów czeka nie tylko ogromna baza noclegowa, ale też liczne punkty gastronomiczne, strzeżone kąpielisko morskie, szkółka jeździecka. W czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych turyści mogą w każdym momencie skorzystać z krytej pływalni. Można odpoczywać nie tylko na wspaniałej, pokrytej złotym piaskiem plaży. Jantar otaczają wspaniałe lasy liściasto-iglaste, wczesną jesienią to raj dla grzybiarzy. Na turystów czeka także kursująca tak naprawdę do Malborka kolejka wąskotorowa. W sezonie cieszy się niezwykle dużą\potężną popularnością. Trasa kolejki wiedzie przez atrakcyjne pod względem krajobrazowym okolice, a do tego zatrzymuje się nie tylko w Malborku (okazja do zwiedzenia zamku krzyżackiego), ale także w Nowym Dworze Gdańskim. W Jantarze na pewno nie będziemy się nudzić.
2019-05-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.