Wrocław nietypowo

 Wrocław nie bez kozery uważany jest za jedno z najpiękniejszych polskich miast. Przepiękna starówka to punkt obowiązkowy praktycznie każdej wycieczki do Wrocławia. Warto nadmienić, że jest to jedno z niewielu miast na świecie, które potrafi zachwycić przyjezdnych nawet dworcem kolejowym, zbudowanym w neogotyckim stylu.


wakacje - obrazeczek
Przygotowane przez: Harco Rutgers
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Doskonale wiemy, jak wygląda większość dworców w Polsce - na ich tle ten wrocławski robi naprawdę ogromne wrażenie.


Pozostałe artykuły

Wczasy Pobierowo

festiwal
Przygotowane przez: Damian Gadal
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Niedługo wakacje i jak każdego roku nad krajowe morze wyjeżdżają rzesze urlopowiczów, zwłaszcza z dziećmi. Spośród wielu ślicznych miejscowości nad morzem pożądane byłoby wybrać Pobierowo.


Ta miejscowość uważana jest za jedną z najładniejszych nadmorskich miejscowości w naszym kraju.


Jeżeli przynajmniej raz byliście we Wrocławiu, z pewnością zaliczyliście już większość z obowiązkowych punktów na mapie każdego turysty. We Wrocławiu warto przede wszystkim się zgubić w poszukiwaniu wszechobecnych krasnali. Co jednak jeszcze można robić we Wrocławiu? Dzisiaj prezentujemy kilka nietypowych pomysłów na spędzenie czasu w tym mieście.


Hydropolis


To znakomita zabawa zarówno dla starszych jak i tych nieco młodszych - zachwycone będą przede wszystkim rodziny z dziećmi, które będą mogły spędzić tutaj cały dzień, a dzieciaki nawet przez chwilę nie będą się nudzić. Centrum wiedzy o wodzie to fantastyczny projekt, zrealizowany podobnie jak Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dzięki zabawie i prostym eksperymentom fizycznym zwiedzający będą mogli dowiedzieć się wiele właśnie o wodzie. W budynku znajdują się specjalne sale zabaw dla dzieci, a także kilka sal tematycznych, poruszających różne kwestie związane z wodą. Interaktywność muzeum sprawia, że można się tutaj zatracić w zabawie na długie godziny.


Galeria Neon Side


Neon Side to prawdziwa gratka dla fanów sztuki ulicznej. Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie zebranych jest kilkadziesiąt starych neonów, którym ktoś postanowił dać drugie życie. Neony są obecnie bardzo popularne, dlatego do galerii zagląda coraz większa liczba turystów. Oczywiście zakątek neonów można zwiedzać w dzień, jednak zdecydowanie większe wrażenie będzie robił w nocy, kiedy neony się rozświetlają feerią barw. To naprawdę niesamowity widok!


jazda
Przygotowane przez: Arild Finne Nybø
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Wrocławskie ZOO


wakacje
Przygotowane przez: Harco Rutgers
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Chociaż trzeba odstać swoje w kolejce do kasy, zdecydowanie warto. Wrocław słynie z najstarszego w Polsce ZOO, w którym zwierzęta czują się naprawdę dobrze. Większość wybiegów zaaranżowano na wzór naturalnych warunków.


Co ciekawie, wiele zwierząt (na przykład zebry i słonie), ma wspólne wybiegi. Na terenie ZOO znajduje się również afrykanarium, w którym można podziwiać bardziej egzotyczne zwierzęta i rośliny. Oprócz tego ogromne wrażenie zrobią na was na pewno różnego rodzaju ryby i rekiny przepływające wam praktycznie tuż nad głową!


 
2018-02-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.