O czym warto pamiętać wybierając się na wycieczkę po górach oraz jakie przedmioty trzeba ze sobą posiadać?

Jest pewne piękne miasto w Polsce, które leży w województwie dolnośląskim. Miasto to usytuowane jest w ślicznej dolinie rzeki Kamiennej. W okolicy moglibyśmy wędrować po Karkonoszach oraz górach Izerskich.


Mimo małej ilości mieszkańców (6464 tys.), miasto to zajmuje dość duży obszar.


Pozostałe artykuły

Co naprawdę warto zobaczyć na terenie Polski?

autobus
Przygotowane przez: Huta Szkła Kryształowego Julia w
Każdy z nas lubi się czasem rozerwać, pojmując owe znaczenie na bardzo różne sposoby. Wielu z nas myśląc o "rozerwaniu się" myśli nie o na przykład imprezie, lecz o jakimś wypadzie, wyjeździe do interesującego miejsca, w którym odpocznie jak tylko zapragnie. Wbrew pozorom by to wykonać wcale nie musimy wyjeżdżać poza granice naszego państwa - polska tak naprawdę ma bardzo wiele do zaoferowania, o czym zapominamy mieszkając w niej.


Miasto, o którym mówimy to Szklarska Poręba. W Polsce mało jest miejsc, które tak bardzo mogą sprzyjać wypoczynkowi. Panuje tam cisza, widoki zmieniające się wspólnie z porą roku lub dnia, szum czystych krystalicznie potoków oraz wodospadów, to wszystko niezwykle kojąco może wpływać na ludzką naturę. Miasto to jest jednym z najbardziej znaczących ośrodków zimowych sportów w krajowych Sudetach. W Jakuszycach śnieg trzyma się do późnej wiosny. Biegowe szlaki zaspokoją tak zawodowych biegaczy jak i amatorów. Rowerem także można by pojeździć po Szklarskiej Porębie. Coraz więcej odwiedzających na wypad w góry oprócz szczoteczki do zębów, biorą również górski rower. Znajdują się tutaj trasy rowerowe o różnorodnej trudności. Są podnoszące adrenalinę strome zjazdy i łagodne trasy stworzone dla rodzin z dzieciakami.


samochód
Przygotowane przez: Geoff Livingston
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Spacerując po górach warto pamiętać o posmarowaniu cery kremem do opalania. Poczas wędrówki po górach nawet nie poczujemy jak niezwykle słońce przygrzewa i działa na naszą cerę. Wiemy wszyscy, że aura w górach jest bardzo nieprzewidywalna. Z tego też powodu, choć świeci piękne słońce, zaraz mógłby nadejść deszcz oraz burza. Więc należałoby na bieżąco kontrolować pogodę oraz w razie czego wziąć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, dobre obuwie i pokrowiec na plecak. Istotne jest także, aby wagę plecaka przenieść na biodra i odciążyć kręgosłup.


Jeżeli zamierzamy długo wędrować po górach z ciężkim plecakiem, warto zabrać ze sobą kijki do nordic walkingu. Dzięki chodzeniu z kijkami odciążymy kręgosłup oraz kolana. Ułatwią one nam spacerowanie po kamienistych ścieżkach i dopomogą utrzymać równowagę.
2021-01-16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.