O czym warto pamiętać wybierając się na wycieczkę po górach oraz jakie przedmioty trzeba ze sobą posiadać?

Jest pewne piękne miasto w Polsce, które leży w województwie dolnośląskim. Miasto to usytuowane jest w ślicznej dolinie rzeki Kamiennej. W okolicy moglibyśmy wędrować po Karkonoszach oraz górach Izerskich.


Mimo małej ilości mieszkańców (6464 tys.), miasto to zajmuje dość duży obszar.


Miasto, o którym mówimy to Szklarska Poręba. W Polsce mało jest miejsc, które tak bardzo mogą sprzyjać wypoczynkowi. Panuje tam cisza, widoki zmieniające się wspólnie z porą roku lub dnia, szum czystych krystalicznie potoków oraz wodospadów, to wszystko niezwykle kojąco może wpływać na ludzką naturę. Miasto to jest jednym z najbardziej znaczących ośrodków zimowych sportów w krajowych Sudetach. W Jakuszycach śnieg trzyma się do późnej wiosny. Biegowe szlaki zaspokoją tak zawodowych biegaczy jak i amatorów. Rowerem także można by pojeździć po Szklarskiej Porębie. Coraz więcej odwiedzających na wypad w góry oprócz szczoteczki do zębów, biorą również górski rower. Znajdują się tutaj trasy rowerowe o różnorodnej trudności. Są podnoszące adrenalinę strome zjazdy i łagodne trasy stworzone dla rodzin z dzieciakami.


samochód
Przygotowane przez: Geoff Livingston
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Pozostałe artykuły

Co naprawdę warto zobaczyć na terenie Polski?

autobus
Przygotowane przez: Huta Szkła Kryształowego Julia w
Każdy z nas lubi się czasem rozerwać, pojmując owe znaczenie na bardzo różne sposoby. Wielu z nas myśląc o "rozerwaniu się" myśli nie o na przykład imprezie, lecz o jakimś wypadzie, wyjeździe do interesującego miejsca, w którym odpocznie jak tylko zapragnie. Wbrew pozorom by to wykonać wcale nie musimy wyjeżdżać poza granice naszego państwa - polska tak naprawdę ma bardzo wiele do zaoferowania, o czym zapominamy mieszkając w niej.


Spacerując po górach warto pamiętać o posmarowaniu cery kremem do opalania. Poczas wędrówki po górach nawet nie poczujemy jak niezwykle słońce przygrzewa i działa na naszą cerę. Wiemy wszyscy, że aura w górach jest bardzo nieprzewidywalna. Z tego też powodu, choć świeci piękne słońce, zaraz mógłby nadejść deszcz oraz burza. Więc należałoby na bieżąco kontrolować pogodę oraz w razie czego wziąć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, dobre obuwie i pokrowiec na plecak. Istotne jest także, aby wagę plecaka przenieść na biodra i odciążyć kręgosłup.


Jeżeli zamierzamy długo wędrować po górach z ciężkim plecakiem, warto zabrać ze sobą kijki do nordic walkingu. Dzięki chodzeniu z kijkami odciążymy kręgosłup oraz kolana. Ułatwią one nam spacerowanie po kamienistych ścieżkach i dopomogą utrzymać równowagę.
2018-02-27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.