Kiedy pojechać do Kenii?

Afrykańskie gorące słońce, nagrzany piach i temperatura wody przekraczająca dwadzieścia stopni Celsjusza – kapitalne warunki na plażowanie i kąpiele w morzu.


Wczasy w Kenii to odsapnięcie w pełnym słowa tego znaczeniu.
Co najważniejsze, doskonałe pogodowe warunki na wybrzeżu panują niemalże w ciągu całego roku. Kenia (odnośnik do serwisu) usytuowana jest w strefie klimatu równikowego monsunowego. Nad morzem, w pasie do czterdziestu km oraz w rejonie górzystym panuje wilgotny klimat, zaś na pozostałym obszarze – klimat suchy. Równikowe położenie sprawia, że roczna amplituda temperatur jest właściwie wyrównana. Średnia temperatura miesięczna nad morzem to 26 stopni Celsjusza, natomiast 17 stopni w górach.


wyżywienie
Przygotowane przez: Jose A.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kiedy jechać do Kenii? Wybór słusznego terminu jest uzależniony od rejonu i celu podróży. Gdy wyruszając do Kenii w planach mamy głównie wypoczynek na wybrzeżu a także nurkowanie, polecamy czas grudzień-marzec. Przy czym miejmy na uwadze, że marzec oraz luty to czas niesłychanie gorący. O ile nie przepadamy za nazbyt wysokimi temperaturami, a równocześnie chcemy postawić na wodne sporty, najlepszym wyborem będzie czas lipiec - wrzesień, kiedy jest poniżej trzydzieści stopni Celsjusza a także ponadto dmie południowo-wschodni wiaterek stwarzający wyśmienite warunki pod windsurfing. Jeżeli z kolei ciekawi nas zwiedzanie Kenii, wyjątkowo polecamy lipiec, sierpień a także wrzesień, gdy temperatury obniżają się.
Będzie to doskonały czas na safari oraz wycieczki objazdowe po Kenii – długie eskapady po bezkresnej sawannie afrykańskiej będą dużo bardziej przyjemne. Jeżeli chodzi o koszt takiej wyprawy, najbardziej opłaca się Kenia z Niemiec.
2019-06-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.