Wiosenne porządki w garderobie

Raz na jakiś czas powinno się zarządzić porządki w szafie. Jeśli porządki wiosenne dopiero przed Tobą, poznaj sposoby na przechowywanie strojów, by nie trzeba ich było prasować po każdym wyjęciu z szafy.
sanatorium
Przygotowane przez: Ana Paula Hirama
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Sprawdź również, w jaki sposób praktyczne oprzyrządowanie szafy uprości Ci opanowanie nieładu w ciuchach. Kostiumu leżące na półkach nie muszą poukładane być w wysokie stosy. Trudno wtedy wyjmować te leżące pod spodem, natomiast poza tym w większości wypadków używamy owych leżących na górze. Niższy stosik na półce zapewnia też lepszą wentylację ciuchów. Dlatego półki nie powinny być nazbyt wysokie. Na składane bluzki, koszulki jak też sweterki potrzebujesz półeczek o wielkości 45-60 cm oraz wysokości 30 cm. komfortowe półki na pościel oraz ścierki mają szerokość 50-100 cm oraz wysokość 30-40 cm.


samochody
Przygotowane przez: Wawel Service
Na podstawie danych z: Wawel Service


las
Przygotowane przez: Artur Nowacki
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Odzienia wiszące na wieszakach muszą być zawieszone luźno - minimum 3 cm jedna od drugiej. Na koszulę, sukienkę, bluzeczkę potrzebujesz około 7 cm drążka. Na drążku długości 100 cm pomieści się 14-15 sztuk strojów. Na płaszcz, marynarkę jak też żakiet potrzebujesz 11-12 centymetrów drążka. Na drągu o długości 100 cm możemy zatem powiesić jedynie 8 sztuk. Rozstaw drążków na wiszące odzienia należy dobrać do długości ciuchów. Na krótkie suknie oraz koszule potrzeba miejsca o wysokości 1 metra. Spódnice i płaszcze wieszamy na drążkach zamocowanych na wysokości 140 centymetrów. Drobną odzież, ściereczki jak też ręczniki korzystniej składować w pojemnikach, półeczkach, czy też koszach niż na półkach.
Półeczki na bieliznę a także krawaty nie powinny być głębsze aniżeli 12 cm, na ścierki - 30-40 cm. Kurtki puchowe jak też pozostałą zimową odzież wierzchnią przechowujemy w specjalnie do tego celu przeznaczonych pokrowcach.
2018-01-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.