O której porze roku warto jechać w Bieszczady?

Zapytanie o to kiedy najlepiej podróżować w Bieszczady jest następnym z serii tych, na jakie kontrakcja wydaje się oczywista.


Większa część obieżyświatów powie pewnie zgodnie, iż to lato jest idealnym momentem na odwiedziny w tychże przepięknych stronach.
rzeki
Przygotowane przez: Ana Paula Hirama
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Z drugiej jednak strony po minucie namysłu każdy kto był w Bieszczadach poza letnim sezonem zda sobie sprawę, iż kontrakcja może nie być tak łatwa, szczególnie w wypadku osób, które mogą sobie pozwolić tylko na jedną wyprawę w góry w przeciągu roku. Co sprawia, że każdego roku Ustrzyki Dolne zdobywają coraz to większą rzeszę zwolenników i co roku ściąga tu coraz więcej turystów? Przyczyn jest wiele i to bez względu na to czy świeci słońce czy pada deszcz. Na pewno należą do nich przepiękne górzyste szlaki z bezkresnymi połoninami, których nie znajdziemy w pozostałych górach w naszej ojczyźnie. W tych ślicznych górach nie będzie nudzić się rodzina z potomkiem, czy wręcz bobasem, wczasowicze przyjeżdżający tu z czworonogiem, cykliści czy zwolennicy sportów zimowych.


widok na Giewont
Przygotowane przez: O.Horbacz
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Naszym sądem najlepiej jest jechać w Bieszczady zawsze wtedy gdy jest tam jak najmniej podróżników. Taki czas to późna jesienna pora, zima poza okresem świąt a także wczesna wiosna. Czekamy na nie z utęsknieniem, choćbyśmy mogli wyjechać wtenczas tylko na weekend, czy dosłownie parę dni.
To właśnie w tychże okresach poza sezonem odnajdujemy to co w Bieszczadach jest najcenniejsze – zupełną pustkę, przemożne wrażenie ogarnięcia przez naturę oraz najmocniejszego obcowania z nią. To dokładnie owe uczucia sprawiają, iż Bieszczadom oddajemy każdą wolną chwilę jak też niejedną myśl na co dzień.
2018-01-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.