Wypad nad jezioro

Trudno ukryć, że kiedy słyszymy o wczasach nad wodą, to dokładnie morze Bałtyckie przychodzi nam na myśl . Polskie jeziora to mało doceniany, a jakże wartościowy skarb, jaki faktycznie warto odkryć.


Niewątpliwym pozytywem klimatu, panującego nad jeziorem jest to, iż wpływa na nas nieomal od początku pobytu.
Mauritius
Przygotowane przez: Rega Photography
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


rajgród
Przygotowane przez: vastateparksstaff
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Naturalnie nie mamy zamierzenia negować niewątpliwych korzyści wypoczynku nad morzem, lecz aby zachować sprawiedliwość musimy oznajmić, że na skorzystanie z pełni dobrodziejstw nadmorskiego klimatu potrzebujemy przynajmniej dwóch tygodni. Przyjemny nizinny klimat – w przeciwieństwie do morskiego, bodźcowego, zapewnia dość stabilne ciśnienie , nie serwuje gwałtownych zmian pogody, silnych wiatrów oraz nie stanowi dodatkowego obciążenia dla organizmu. Na aklimatyzację starczą zatem już 2 dni.


Wbrew poglądom poniektórych, nad jeziorami zupełnie nie jest monotonnie! To doskonałe miejsce do zaczęcia przygody z pływaniem, dlatego że woda w zbiornikach stojących jest spokojna i starczy zaledwie parę słonecznych dób, by stała się dosyć ciepła. Poza zabawami przy brzegu możemy skorzystać z wielu atrakcji, jak chociażby rejsy łódką czy też żaglówką.
A w międzyczasie majówka na kocu, spacer do okolicznego lasku, jak też obligatoryjnie – nauka łapania ryb! Co prawda nizinny klimat będzie doskonały dla ludzi z częstymi infekcjami dróg oddechowych, jednakże w ich wypadku bardziej polecane będą obecne na tych terenach lasy iglaste, które wydzielają eteryczne olejki, wspierają oddychanie oraz stymulują układ odpornościowy. Co wyselekcjonować? Mogą być jeziora Mazur, może być również Rajgród.
2018-01-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.