W Gdańsku, Gdyni jak też Sopocie jest co robić!

Trójmiasto to szczególny zespół 3 rozmaitych organizmów miejskich połączonych wyjątkowym położeniem nad Zatoką Gdańską i oddzielonych polodowcowymi wzniesieniami morenowymi od reszty świata.
1000 letni Gdańsk, miasto stołeczne pomorskiego, o wysokich atutach architektonicznych oraz kulturowych kojarzy się z najsłynniejszym kurortem Sopot, jaki z kolei przez nadmorski las sąsiaduje z bardzo nowoczesną Gdynią. Trzy miasta powiązane szybką koleją miejską i wspólną ofertą zakupową, wypoczynkową oraz kulturalną. Doskonale połączone z resztą świata, drogą lądową, powietrzną i wodną, oferuje ciąg atrakcji a także niepowtarzalny klimat. Trójmiasto jest to jeden z ważniejszych ośrodków kulturalnych, naukowych jak też przemysłowych w naszym kraju, ale zdecydowanie najważniejszą rolę gra w tym miejscu turystyka, jako że rejon ten należy do najbardziej interesujących pod względem krajoznawczym obszarów naszego państwa.


Port Władysławowo
Przygotowane przez: Mariusz Chilmon
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Każdego lata Trójmiasto zalewa potok wyczekujących słoneczka oraz nadbałtyckich, piaszczystych plaż przybyszów z odległych zakątków państwa, chociaż też zagraniczni turyści nie są tu rzadkością. Gdańsk na całym świecie słynie ze swej pięknej architektury, ciekawej przeszłości i ogromnego bogactwa. Najogromniejszy skarb Bałtyku - cudowny Bursztyn łączony jest właśnie z owym miastem, a ładne bursztynowe ozdoby spotkamy w Gdańsku nieomal na każdym kroku. Gdynia to ważny bałtycki port i nowoczesne miasto, pozbawione może uroku innych, malutkich nadbałtyckich miast, za to proponujące mnóstwo ciekawych atrakcji.

Jeśli przedstawiony artykuł Cię zaabsorbował, to bez ociągania wejdź na ten odnośnik, ponieważ on także Cię zainteresuje - to bardzo użyteczna propozycja.

/J]To tutaj, oprócz ładnych jachtów a także skromnych łódeczek zobaczymy najwspanialsze żaglowce na świecie - Dar Pomorza, będący Muzeum jak też, przy odrobinie szczęścia Dar Młodzieży, w dalszym ciągu wypływający w rejsy. Warto w tej okolicy spędzić nawet Sylwester Gdynia bowiem to naprawdę śliczne miasto.
2018-11-08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.