Wybierasz się na egzotyczne wakacje? Poznaj najpopularniejsze kierunki. Przeczytajcie, dokąd warto się wybrać

Polacy coraz chętniej planują wczasy poza wakacyjnym sezonem. Okazuje się również, że wzrasta zaciekawienie egzotyczną turystyką.


W tym sezonie najpopularniejsze kierunki to Kuba, państwo środka, Dominikana a także Tajlandia - wybiera je mniej więcej 58% wyjeżdżających na egzotyczne wakacje.
przejażdzka rowerowa
Przygotowane przez: Israel_photo_gallery
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


plaża w Kołobrzegu
Przygotowane przez: zeesenboot
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Chiny zyskały na popularności dzięki niższym cenom wyjazdów zorganizowanych. Przeciętny koszt egzotycznej wyprawy, wynoszący około 3700 zł od osoby - to jedna z najniższych cen, jeśli idzie o egzotyczne kierunki. Państwo środka to nie jedynie porty przeładunkowe albo olbrzymie miasta. Jest to też ciekawa oraz barwna cywilizacja, fascynujące dzieła ludzkich rąk a także niewyobrażalne cuda przyrody. Najbardziej popularne są wyprawy objazdowe ze zwiedzaniem Pekinu oraz admirowanie Wielkiego Muru Chińskiego - najogromniejszej budowli postawionej kiedykolwiek przez człeka, jeden z cudów świata a także symbol Chin. Drugim modnym kierunkiem jest Kuba. Jednym z kluczowych przyczyn jej popularności jest niższa cena ekskursji. Kuba jest najogromniejszą wyspą Morza Karaibskiego należącą do archipelagu Wielkich Antyli. Przez cały rok panują tam wysokie temperatury. Jest tam ogrom palm kokosowych, dziewiczej przyrody, interesujących zabytków oraz cudownych wybrzeży.


Dokąd jeszcze pożądane byłoby pojechać? Nowością w ofercie egzotycznych wycieczek jest duża liczba wyjazdów 3-4 dniowych. Najtańsze są do Emiratów Arabskich. Wypoczynek w Tajlandii lub Kenii to wydatek minimum 3600 zł od osoby. Jednak przy wyborze tego typu odpoczynku okazuje się, iż cena nie jest najistotniejsza.
Stawiając na wyjazd egzotyczny Podróżnicy kierują się przede wszystkim jakością oferty i jej oryginalnością. Wpisz w wyszukiwarkę egzotyka last minute by znaleźć (ewa dąbrowska wczasy) w dobrej cenie.
2019-02-02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.