Największe atrakcje Egiptu

Egipt to możliwość doświadczenia niezwykłej przygody. Kraj ten ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji, w tym oglądanie piramid, safari na wielbłądach z beduińskimi przewodnikami albo rejs promem po Nilu.


Wielu naukowców ciągle spiera się, czy wznosząca się w południowej części Synaju tak zwana Dżabal Musa to wzniesienie Horeb z historii o Mojżeszu. Na sam czubek wiodą Schody Pokutne liczące niemal 4 tysiące schodków! Czekając na wierzchołku świtu, podziwiać możemy cudowny widok na skalisty widok jak też rysującą się gdzieś w oddali zatokę nazywaną Akaba. Większość osób, które przyjeżdżają tu z Polski, prawie zawsze nie ma czasu na rozglądniecie się po mieście. A szkoda, albowiem jeżeli przeznaczymy na zwiedzenie metropolii przynajmniej tydzień, ujrzymy niesamowitą metropolię pozbawioną kłopotliwej powierzchowności w formie korków jak też zatrutego powietrza. W tym mieście a także jego okolicy znajdują się najbardziej cenione zabytki Egiptu z czasu faraonów, a także koptyjskie i islamskie, przenigdy nie masz pojęcia, kiedy spacerując po mieście natkniesz się na następny niezwykły cień przeszłości.


Pozostałe artykuły

W jaki sposób przygotować się do wycieczki własnym środkiem transportu?

Mapa i kompas
Article wrote: hisks
Source: http://www.sxc.hu
Zbliża się lato, okres, w którym bardzo wielu z nas stara się wybrać chociażby na parudniową wycieczkę do jakiegokolwiek atrakcyjnego miejsca. Ciężko jednak jest się temu dziwić, ponieważ przecież jest to świetny sposób na wykorzystanie swego wolnego czasu i przynajmniej chwilowe oderwanie się od całej swojej rzeczywistości.


Skandynawia
Przygotowane przez: Christoph Strässler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Usytuowane na przedmieściach Kairu, oszałamiające piramidy w Gizie są wizytówką starożytnego Egiptu, którą należy zobaczyć własnymi oczami. Największą z zespołu piramid jest piramida Cheopsa: w rzeczy samej widok niezapomniany. Warto wiedzieć,iż jest owa piramida jedynym z 7, ocalonych do dziś, cudem Starożytności.


Rozmiary owej kolosalnej budowli sprawiają, iż turyści stający przed ową fantastyczną budowlą przeważnie czują pokorę przed starożytnymi architektami. Jeśli idzie o koszt takiej wyprawy, najtańsza opcja to Egipt z Niemiec.
2018-01-17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.