Do Tajlandii najlepiej pojechać zimą

Ostatnimi czasy widać prawdziwy turystyczny boom na Tajlandię, jaka właśnie o tejże porze roku przeżywa największe oblężenie. Przed wyjazdem do głośnego Bangkoku a także na rajskie plaże sprawdźcie, jak uplanować wakacje, ażeby nie przepłacić.


W czasie, gdy ogarnięta ziąbem Europa zimuje, Tajlandia kwitnie w blasku słońca.


Właśnie dlatego jest to najlepszy okres, ażeby wyruszyć w podróż do dalekiej Azji Południowo-Wschodniej oraz wypocząć od hulających w Europie zamieci śnieżnych.

Przedstawiana w tym miejscu problematyka jest według Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to wejdź do serwisu wanienka karpiowa, który proponuje podobne tematy.

Od listopada do połowy lutego w państwie tym dominuje pora sucha oraz ciepła, w największym stopniu przyjazna dla tułacza. Nie jest tak upalnie jak w letnich miesiącach i, co najistotniejsze, nieczęsto pada deszcz. Jednym słowem, to doskonała pogoda na przechadzki po rajskich wybrzeżach, trekking po porośniętych bujną florą parkach narodowych, zwiedzanie niezwyczajnych świątyni buddyjskich i poznawanie egzotycznej kultury oraz smaków odległej Azji. Jeżeli chodzi o wakacje Tajlandia jest świetnym wyborem!


Białystok nocą
Przygotowane przez: Cezary Borysiuk
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Pozostałe artykuły

Szkolenia narciarskie - gdzie szukać o nich informacji oraz co tak naprawdę możemy w nich odnaleźć?

czas
Przygotowane przez: Artur Nowacki
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżdżenie na nartach nie bywa prostym zadaniem, uzależnionym od bardzo sporej liczby czynników. Niektórzy z nas jednakże "załapują" naukę jazdy na nich w przysłowiową sekundę, w okresie gdy inni, choćby ta naprawdę nie wiadomo jak bardzo się starali, jak bardzo by pragnęli umieć na nich jeździć, po prostu nie są wstanie się tego nauczyć.


W Tajlandii, inaczej niż w Europie, rozróżnia się 3 pory roku: suchą i gorącą (trwa ona od marca do maja, zaś temperatura powietrza często przekracza 40 stopni Celsjusza), gorącą oraz wilgotną (zachodzi od czerwca do października, a wilgoć powietrza w granicach 98%) oraz trwającą aktualnie porę suchą i ciepłą, gdy to temperatura przypomina tę, która występuje latem w Europie. Optymalna pora na wyprawę do Tajlandii zaczęła się w listopadzie oraz potrwa do połowy lutego.


Dokładnie w tym okresie można radować się pełnym słońcem, względnym brakiem opadów jak też przyjemną dla zwiedzania jak też relaksu temperaturą. W tym czasie rekomendowana także jest wycieczka (Rower mtb 27.5) do Ziemi Świętej.
2021-09-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.