Najlepsze uzdrowiska w Polsce

Miejscowości zdrojowych jest w naszym kraju mnóstwo. By się o tym przekonać wystarczy spojrzeć na mapę oraz sprawdzić ile gmin ma w swej nazwie "Zdrój".
Nic w tym dziwnego. Od XIX wieku, przez cały wiek XX uzdrowisko było czymś, co warto odwiedzić. Zarówno w celach zdrowotnych jak też towarzyskich - każde sanatorium organizowało wszak dla kuracjuszy dansingi, koncerty czy też kabaretowy występy. Aż do lat 50. ubiegłego wieku, mając na myśli uzdrowisko, mówiło się o wyprawie "do wód". Sformułowanie to objaśnia, że początkowo uzdrowisko kojarzyło się właśnie z miejscem, w którym ciepłe bądź bogate w minerały wody zyskownie oddziałują na samopoczucie przybywających tam ludzi. Z biegiem czasu jakość i liczba świadczonych zabiegów rozrosła się, o wiele przekraczając same wody. W dzisiejszych czasach nieomal każde sanatorium proponuje bogaty kalejdoskop usług - zacząwszy od zajęć z relaksacji, przez baseny, solanki a także masaże, po krioterapię albo specjalistyczną gimnastykę.


duszniki zdrój
Przygotowane przez: Fabrizio Galli
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


wypady
Przygotowane przez: Christopher William Adach
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Czy warto korzystać z korzyści, które daje uzdrowisko? Oczywiście! Przy długotrwałych bólach, po przebytych operacjach czy w trakcie leczenia chorób długotrwałych nie ma nic lepszego aniżeli uzdrowisko. Zdrowy klimat, sztab specjalistów, którzy zaordynują badania jak też zabiegi i wody naprawdę pomagają wrócić do zdrowia. Najlepszym na to argumentem może być duża liczba kuracjuszy spoza granic kraju, jacy na specjalistyczne leczenie przybywają specjalnie do naszej ojczyzny.
Wiedzą, że znajdą tu fachową pomoc a także opiekę. Duszniki Zdrój to świetny punkt wypadowy dla wycieczek na Szczeliniec Wielki, w Góry Orlickie oraz do Wambierzyc.
2019-10-08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.