Stworzyłeś książkę i myślisz, co dalej uczynić – zobacz, jakie masz możliwości

Zarówno w naszym państwie, jak i wszędzie indziej, jest ogromna liczba osób, które uwielbiają pisać. Spora część z nich nie jedynie o tym marzy, nie jedynie to uwielbia, lecz naprawdę to robi. Ani się obejrzeć, a rodzi się top wierszy, zbiór opowiadań, czy książka. W człowieku rodzi się wtenczas duma ze stworzonego dzieła. Jednakże co uczynić, aby praca nie spełzła na niczym, aby nie została w szufladzie?

pisanie książki
Obecnie należałoby rzec – nie, aby nie została w szufladzie, a, by nie została w laptopie. Rozwój technologiczny ruszył do przodu i ludzi piszących na starych maszynach można obecnie zliczyć na placach jednej dłoni. Laptopy okazały się nowymi pamiętnikami, czystymi kartkami, na które można przelewać myśli. Ogromne znaczenia ma też Internet – dzięki Sieci mnóstwo osób tworzących ma szansę pochwalić się przed innymi swoją twórczością (stąd tak duża popularność blogów). Co jednakże zrobić, gdy będzie się miało już pełen materiał, czy mówiąc wprost – skończoną książkę? Jak się okazuje napisanie książki to w rzeczywistości dopiero start długiej drogi. Choć w naszym kraju jest wiele wydawnictw, debiutantom okrutnie trudno jest się pojawić na rynku. Wydawnictwa nie za każdym razem chcą wyłożyć pieniądze na publikację i reklamę, gdyż nie są przekonane, iż zysk będzie na tyle duży, by zupełnie zniwelować koszty. Bywa, że osoba, która stworzyła powieść odbija się od drzwi ważnych wydawców albo czeka latami, aż dane wydawnictwo da powieść do księgarń. Wyjściem na taki stan rzeczy jest self publishing. Chcesz wiedzieć więcej?


Pozostałe artykuły

Pasjonujące jest życie ludzi czytających książki

Jak powiedział dawniej Umberto Eco, kto czyta książki, ten żyje podwójnie. Ta myśl włoskiego autora ma duże przełożenie na aktualną rzeczywistość. Niestety, wielu ludzi zdaje się nie dostrzegać roli, jaką obecnie odgrywa książka. Na rynku działają wedle wielu bardziej nośne media, jak gazety, internet czy telewizja. Żaden przekaz jednak nie da nam tyle, ile czytelnikowi daje ciekawa książka z porządnie dopracowaną, ciekawą fabułą. Dłużące się jesienne wieczory z kocykiem, gorącą czekoladą i książką – kto z nas tego nie pragnie?

książka
Przygotowane przez: Alicia A. L.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Self publishing nadszedł do Polski z USA i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Polega na tym, iż osoba, która napisała książkę, samoistnie ją wydaje. Starczy mieć określoną liczbę gotówki i można zlecić drukarni druk i oprawę, zainwestować w reklamę, w firmę, która będzie dystrybuować powieść. Co się ma w zamian? Nade wszystko prawa autorskie i wydawnicze zostają w rękach autora. Ma też dużo większy zysk ze sprzedaży. A przede wszystkim nie musi czekać wieków, aż publikacja ujrzy światło dzienne. Dla sporej liczby twórców to same plusy.
2019-02-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.