Nowoczesne gry to głównie gry komputerowe oraz planszowe.

W gry grają prawie wszyscy, mali oraz duzi. Najprawdziwszy geek, czyli pasjonat, może wybrać gry najlepsze iloraz najatrakcyjniejsze, a na rynku jest ich naprawdę wiele i co jakiś czas ukazują się nowe. By dobrze poklasyfikować gry, trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników. Funkcjonują przykładowo gry typowo ruchowe, chociażby piłka nożna, czy umysłowe, jak warcaby, a także hazardowy, jak poker. Można też powiedzieć, że sporo gier łączy dwie, lub nawet wszystkie te kategorie. A podstawową zasadą, która składa się na gry jest to, że się w nich walczy, zaś one jedne uczą przyzwoitej rywalizacji.
kolekcja gier komputerowych
Przygotowane przez: Corey Marshall
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gier na rynku jest bardzo wiele można poznać kilka podstawowych głównych kategorii. Gry logiczne nie mają charakteru losowego oraz fizycznego. A całość jest zależne od inteligencji i zdolności analitycznego myślenia. Inteligentne gry planszówki to na przykład szachy, czy kółko i krzyżyk. W nich znaczącym składnikiem jest konkurencja. Następne gry quizowe to gry, w jakich odpowiada się na zagadki potrafi się w nich pokazać rywalizacja, jeśli liczy się prawidłowe rozwiązanie, albo bliższa prawdy. Gry (http://magicplay.pl/) losowe to takie, w których wyniki są nie do przewidzenia a nie posiadają żadnej koncepcji, która pozwala wygrać. W grach, w których najistotniejsza jest sprawność sportowa to gry, w których najważniejsza jest albo szybkość, albo zwinność. Są jeszcze takie gry fizyczne, które można wykonywać poprzez komputer. W grach logiczno losowych ważność ma również stan i umiejętności tutaj na przykład są zabawy w karty oraz gry planszowe. W tym miejscu mieszczą się fajne przykłady: .


Pozostałe artykuły

Gry

gra Guitar Hero
Przygotowane przez: Digital Game Museum
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wiele dzieci dostaje gry. Nie jest istotna okazja, najważniejsze, że gra jest świeżutka i pasuje na najnowszą konsolę. Obecnie sporo osób gra też w różnego typu gry na smartfonach czy tabletach, albo starym zwyczajem na komputerach. Ale ostatnimi czasy niesamowicie powszechne są konsole do gier. Dlatego każdy dzieciak chce by rodzice kupili mu taką zabawkę. Konsole są drogimi gadżetami, więc dziecko powinno sobie zasłużyć na taki prezent.

Innym rozdzieleniem gier, jest podział na rodzaj zabawy, którą proponują. Tu wymienić da się gry hazardowe, rekreacyjne, strategiczne, bitewne, fabularne i karciane. W rekreacyjnych przede wszystkim chodzi o zabawę i odpoczynek i nie są zbyt rygorystyczne. Hazardowe to w centralnej mierze poleganie na ślepy los oraz zdolność do grania. Gry strategiczne to zwykle gry planszowe, w jakich ważne jest układanie strategii (przykładowo: gry na PS 4). W fabularnych z kolei przede wszystkim zajmuje postaci w fantastycznym świecie. i gry bitewne to gry, które wiążą reguły gier strategicznych i fabularnych. W grach karcianych używa się talię kart.
2018-06-21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.