Jakiego rodzaju mapy moglibyśmy obecnie zakupić bądź po prostu posiadać w zasięgu ręki?

Obecnie mamy szczęście móc podróżować prawie po całym świecie. Jest to tylko kwestia czasu i dostępnej na ten cel gotówki. Zanim jednak wybierzemy Wyspy Kanaryjskie czy też Teneryfę, powinniśmy dobrze zaplanować cały urlop.
mapa
Przygotowane przez: Mekanoide
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Przecież tak postępują nie tylko turyści, lecz także profesjonalni podróżnicy.


Nim więc spakujemy swoje walizki, powinniśmy kupić tak niezbędny składnik oprzyrządowania jak dobra mapa. Fakt, to prawda, że aktualnie można by zakupić urządzenie GPS bądź zwyczajnie korzystać z nawigacji wgranej do telefonu komórkowego, ale nic nigdy nie zastąpi efektu pracy kartografa. Przecież w urządzeniu elektronicznym zawsze mogłaby się wyczerpać bateria bądź moglibyśmy być w obszarze, w jakim nie ma dostępu do sieci komórkowej.

Sprawdź bez wahania ten udostępniony (http://edenbus.com.pl/) wpis. Przedstawia on pokrewną problematykę, zatem na pewno także będzie według Ciebie ciekawy.

Powodów braku możliwości wykorzystania nawigacji GPS istnieją setki.


opony do BMW
Przygotowane przez: Marko Backovic
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


busy
Przygotowane przez: Rod Waddington
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Miej na uwadze również, że istnieją różne wersje map. Funkcjonuje zatem mapa geologiczna, meteorologiczna czy polITyczna. Osobną grupę przedstawiają również mapy historyczne, jakie pokazują przykładowo zjawiska o charakterze ekonomicznym i politycznym w różnych okresach z przeszłości. Przeważnie są to mapy ogólne, zebrane w atlasach historycznych lub mapy ścienne. Jeszcze inna mapa mogłaby zostać wykonana przez osoby, jakie w krótkim czasie zamierzają zawrzeć związek małżeński. Innymi słowami to mogłaby być mapka dojazdu do bazyliki lub do knajpy, w której będzie odbywać się wesele.
Wszystko zatem jest zależne od zadania konkretnej mapy, jednak obecnie nie ma żadnego problemu z dostępem choćby do map Księżyca, gdyż taka dziedzina edukacji jak kartografia jest obecnie niezwykle rozbudowana.
2019-01-31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.