Jakie obowiązki będziesz mieć jako rodzic dziecka przedszkolu i w szkole?

Dzień, kiedy nasze dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola czy szkoły z pewnością zapisuje się w pamięci właściwie każdego rodzica jako dzień niepowtarzalny. Wtedy praktycznie pierwszy raz zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze dziecko się od nas stopniowo uniezależnia i staje się coraz bardziej samodzielne.
Jeżeli nie mamy jeszcze młodszej pociechy, wówczas często okazuje się, że trudno jest nam sobie z tym radzić. Zawsze jednak możesz zaangażować się w życie szkolne!


Udział w imprezach


podróż pociągiem
Przygotowane przez: Prayitno/more than 2.5 millions views: thank you!
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W szkole Twego dziecka z czasem będzie planowanych coraz więcej różnego rodzaju imprez. Imprezy karnawałowe, wycieczki szkolne, półmetki, wreszcie studniówka – okazji bez wątpienia jest wiele, a praktycznie za każdym razem szkoła będzie potrzebować pomocy rodziców przy ich organizacji. Będziesz mógł pojechać na wycieczki (https://www.eccotravel.eu/dominikana/index.php?atrybuty_up=pl_plaze) z klasą swego dziecka jako opiekun – wówczas będziesz mógł mieć swoją pociechę właściwie przez cały czas na oku. Jednocześnie nieźle sprawdzi się system, w którym raz na jakiś czas będziesz uczestniczył w różnego rodzaju imprezach szkolnych jako opiekunka. Zazwyczaj nasze dzieciaki nie chcą, żeby ich rodzice wyjeżdżali na wycieczki szkolne lub brali udział w klasowych imprezach, jednak jeżeli wykorzystasz odpowiednie argumenty, wtedy niewątpliwie uda Ci się przekonać swoje dziecko, że bynajmniej nie jest to tak złe rozwiązanie.


KomITet szkolny


Właściwie w każdej klasie zawiązywany jest komitet rodzicielski, który na bieżąco zajmuje się organizowaniem najważniejszych dla tej klasy kwestii.
Jeśli pragniesz być bliżej swojego dziecka, wtedy bez wątpliwości powinieneś stać się członkiem takiego komitetu. Po pierwsze będziesz mieć wpływ na rozwój klasy swojej pociechy, a równocześnie fajny kontakt z wychowawcą jest niemal nie do przecenienia.
2020-09-24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.