Jak otworzyć hotel w naszej ojczyźnie?

Minione lata pokazują notoryczny przyrost inwestycji na krajowym rynku hotelarskim. Chociaż na znaczeniu utraciły hotele z wyższego segmentu, w tym w szczególności pięciogwiazdkowe, tendencję wzrostową zauważyć można pośród ekonomicznych hoteli.


Karta przeżycia, survival


Pozostałe artykuły

urocze miejscowości - gdzie ich szukać

wesołe miasteczko
Przygotowane przez: جاسم المساهري
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zazwyczaj jeździmy na wczasy za granicę. Zdaje się nam, że tylko w tych miejscach najlepiej wypoczniemy. Przywykliśmy do odpowiedniego standardu w światowych ośrodkach oraz wszystkich wygód, które nam gwarantują.


Jak podkreślają analizy rynku, ze względu na stosunkowo małe nakłady kosztów i szybki zwrot nakładów te obiekty stanowią współcześnie ciekawiące inwestycje. Zgodnie z obowiązującymi przepisami uruchomienie hotelu nie wymaga od biznesmena otrzymania zezwoleń, a wymagania formalno-prawne w tym zakresie normuje Ustawa o usługach turystycznych.


bilet
Przygotowane przez: Olgierd Rudak
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Przed rozpoczęciem świadczenia hotelarskich usług w obiekcie hotelarskim przedsiębiorca obowiązany jest złożyć wniosek o otrzymanie zaszeregowania obiektu do stosownego typu oraz jednej z pięciu klas oznaczonych gwiazdkami. O zaszeregowaniu hotelu do poszczególnych kategorii jak także o nadaniu hotelowi kategorii przesądza marszałek województwa odpowiedni ze względu na miejsce położenia obiektu hotelarskiego. Do jego zadań we wskazanym zakresie warto też prowadzenie ewidencji hoteli. Wniosek ów powinien mieścić przede wszystkim dokładne dane przedsiębiorcy razem z podaniem siedziby i adresu, numeru NIP. W zakresie samego obiektu niezbędnym jest podanie we wniosku miana hotelu, jeżeli usługi będą świadczone z użyciem własnej nazwy obiektu, a także określenie jego dokładnego położenia. Inwestor powinien wskazać we wniosku rodzaj obiektu hotelarskiego oraz kategorię, o jaką się ubiega.


Istotna jest tu przede wszystkim liczba noclegowych miejsc, mieszkalnych jednostek i ich struktura. Hotel nad morzem może przynieść przedsiębiorcy niemałe zyski.
2017-12-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.