Sprawdź jakie nowości oferują producenci gier na konsole

Dwie najbardziej przełomowe konsole do gier ujrzały światło dzienne już prawie dekadę temu. Prototypowy Xbox 360 został stworzony osiem lat temu, odpowiednik firmy sony – PlayStation 3 miał swoją premierę rok później. Pomimo różnic technologicznych na korzyść PlayStation obie konsole mają rzesze zagorzałych fanów. W tym roku obydwie firmy wypuściły do sprzedaży kolejną generację konsol – PlayStation 4 i Xbox One.

nowy xbox w pudełku
Article wrote: Arthur Caranta
Source: http://www.flickr.com
Tuż po ich zapowiedzeniu w środowisku internetowym rozpoczęła się walka zwolenników obu urządzeń. Z całej tej sytuacji najbardziej cieszą się gracze przywiązani do komputerów, oni bowiem od dłuższego czasu narzekali na to, że stare konsole ograniczają ewolucję gier komputerowych.

Nowe technologie
Oprócz zauważalnie większych możliwości, oba urządzenia zostały dostosowane do czasów serwisów społecznościowych. Kontroler do najnowszej konsoli PlayStation posiada nawet specjalny przycisk „share” odpowiedzialny za udostępnianie za pośrednictwem sieci obecnego stanu gry. Xbox One również umożliwia użytkownikom dzielenie się zarejestrowanymi częściami rozgrywki, kontroler tej konsoli nie posiada jednak przeznaczonego do tej czynności klawisza. Dużo nowoczesnych rozwiązań zostało wykorzystanych w sferę kontroli konsoli. Bezprzewodowe kontrolery wyposażone w panele dotykowe i akcelerometry czy sterowanie konsolą z wykorzystaniem ruchu czy głosu – to rozwiązania które rozwijały się na przestrzeni lat, a teraz są jeszcze bardziej dopracowane.

Przyszłość jest obiecująca
Na dzień dzisiejszy pracownicy obu firm pracują nad nowego typu urządzeniami peryferyjnymi które mają zmienić charakter rozrywki oferowanej przez gry na konsole. Microsoft, producent konsoli Xbox (więcej tutaj: na temat xbox) zaprezentowała niedawno technologię SmartGlass.

Technologia ta ma umożliwić połączenie telefonu komórkowego lub tabletu z konsolą, czyniąc urządzenie mobilne dodatkowym ekranem i dżojstikiem Zarazem. Trwają poza tym prace nad zaimplementowaniem do obu konsol rewolucyjnego dodatku – specjalnych okularów pozwalających graczom wcielić się w głównego bohatera gry i śledzić akcję z perspektywy pierwszej osoby. Specjaliści przewidują ponadto, że w perspektywie kilku lat pojawi się jeszcze kilka urządzeń kompatybilnych z konsolami, które mogą zmienić oblicze wirtualnej rozgrywki.
2013-12-04 15:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.