Dom na wtórnym rynku. Jak bezpiecznie zakupić?

Chcesz mieć własny, aczkolwiek zamiast budować, wolisz kupić gotowy, stary dom? Używany, lecz w znakomitym stanie, starszy oraz tańszy? Oto wskazówki, jak nabyć dom na wtórnym rynku.


Wyśniony dom wcale nie musi być nowy - pobudowany przez nas czy też przez dewelopera.


rzeszów
Na podstawie danych z: pixabay


Nadzwyczaj często na rynku wtórnym pojawiają się nieruchomości, które nęcą ceną, atrakcyjnym wyglądem bądź lokalizacją jak przykładowo domy Legionowo. Inwestycja w istniejącą nieruchomość może być doskonałą alternatywą, pod warunkiem iż gruntownie poznamy jej wady a także atuty. Gdy znajdziemy atrakcyjny stary dom (sklep internetowy) wraz z działką, nie powinniśmy podejmować decyzji pod wpływem chwili, tylko bez ekscytacji gruntownie sprawdzić a także przeanalizować wszystkie dane na temat stanu prawnego nieruchomości, osiągalnych dokumentów oraz stanu technicznego domku. Co więcej, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy budynek i działka w obecnym kształcie odpowiadają naszym potrzebom, czy też nieodzowna będzie adaptacja.


standard
Przygotowane przez: Travis Swan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


domy legionowo
Przygotowane przez: Porto Bay Hotels & Resorts
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


W wypadku siedzib w dobrym stanie przygotowawczą ocenę możemy uskutecznić sami.

Czujesz chęć na następne interesujące wpisy? Nie zwlekaj! Opracowaliśmy ich przecież sporo. Zatem naciśnij (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Bu%C5%82garia) i ciesz się świeżymi treściami.

Jeżeli jednakże pojawiają się jakieś wątpliwości co do sytuacji budynku, warto korzystać z pomocy inżyniera z uprawnieniami, jaki prawidłowo zinterpretuje pokazujące się cienie zawilgocenia czy też rysy. Często dysponuje on rynsztunkiem umożliwiającym m.in. określić poziom wilgotności czy też skontrolować działanie wentylacji. Ponadto wyznaczy miejsca, w których trzeba zrobić odkrywki.


Pozostałe artykuły

Wrocław nietypowo

wakacje - obrazeczek
Przygotowane przez: Harco Rutgers
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
 Wrocław nie bez kozery uważany jest za jedno z najpiękniejszych polskich miast. Przepiękna starówka to punkt obowiązkowy praktycznie każdej wycieczki do Wrocławia. Warto nadmienić, że jest to jedno z niewielu miast na świecie, które potrafi zachwycić przyjezdnych nawet dworcem kolejowym, zbudowanym w neogotyckim stylu.


W umotywowanych przypadkach zaleci badanie termowizyjne albo dokładniejszą ekspertyzę techniczną tych fragmentów starego domu, które mogą wywoływać problemy w przyszłości.
2019-02-27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.