Kiedy warto jechać w polskie góry?

Góry to przede wszystkim oszałamiające pejzaże, krystalicznie czyste powietrze, cudowna przyroda jak też dzikie zwierzęta.


Owe atrakcje zapewnione mamy właściwie o każdej porze roku. Lecz kiedy najlepiej wybrać się w góry tak ażeby w pełni skorzystać z ich wdzięków zależy od osobistych preferencji każdego turysty.


wielkanoc w górach
Przygotowane przez: Capture The Uncapturable
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Wybierając porę roku na górską wyprawę powinno się najpierw zastanowić się czy preferujemy długie piesze włóczęgi a także zdobywanie gigantycznych szczytów, czy też jazdę na nartach, bądź desce snowboardowej. Kiedy jesteśmy wielbicielami zimowego szaleństwa to naturalnie wybierzemy zimową porę. Jeżeli z kolei wolimy długie wędrówki jak też dalekie szlaki górskie wtenczas lepiej wyruszyć w lecie, w zimie bowiem poniektóre trasy ze względów bezpieczeństwa są zamknięte. Warto też zastanowić się czy wolimy ciszę i czy nie przeszkadza nam tłok. Jeśli wolimy w ciszy przemierzać górskie szlaki nie powinniśmy jechać w góry w wakacyjnych miesiącach, zatem w lipcu jak też sierpniu, dlatego że wówczas na szlakach panuje najogromniejszy tłok. W sezonie letnim przed wejściem na poniektóre szczyty musimy nawet oczekiwać w sporych kolejkach, stąd osoby, jakie nie lubią tłoku muszą wybrać się w góry wiosną, bądź jesienią. Wtedy na szlakach jest dużo mniej tułaczów i można w spokoju kontemplować nad pięknem natury.


morza
Przygotowane przez: Snapshots of The Past
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Pozostałe artykuły

Jak kupić tanie bilety na samolot?

fajerwerki w sylwestra
Skuteczne bukowanie biletów w najtańszych liniach nastręcza sprytu oraz cierpliwości. Poniektórym zajmuje to godziny, innym nawet parę dni.


Rasowi poszukiwacze najtańszych biletów wiedzą, w jaki sposób przy przedsprzedaży biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych.


bilet


Zaś wielbiciele sportów zimowych, jacy nie lubią tłumów muszą unikać okresu ferii zimowych bo wtenczas szlaki zjazdowe pełne są jeżdżącej oraz uczącej się jeździć młodzieży, natomiast do kolejki na szczyt musimy swoje odstać.


Wielu podróżników przybywa w góry by spędzić Wielkanoc w górach jak też w trakcie tzw. długich weekendów, miejsca noclegowe na owe dni nie dość, iż są dużo droższe to do tego miejsce rezerwować trzeba nawet na kilka miesięcy przedtem. Jeżeli natomiast idzie o same atuty gór to te zachwycają o każdej porze roku.
2017-12-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.