Gdzie udać się na urlop? Wybrać własny kraj czy może udać się za granicę?

Urlop jest okresem, na jaki oczekuje każdy człowiek, to wtedy jesteśmy w stanie odpocząć od trudów pracy, popatrzeć na każdą sprawę z dystansem, pomyśleć o tym, co się wydarzyło.
W tym czasie można poznać nowe miejsca albo zaszyć się w znanych kątach, do jakich uwielbiamy powracać. Zawsze przed takim wyjazdem pojawia się większy lub mniejszy dylemat: gdzie jechać? Nasz kraj czy pojechać do innego kraju?


krajobraz gór
Przygotowane przez: tinyfroglet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jedno, ale też drugie rozwiązanie ma jak najbardziej swoje wady i zalety. Jak planujemy spędzić wolny czas w Polsce to z pewnością będzie mniej myślenia o sprawach organizacyjnych. Nie potrzeba bowiem ani wykupywać ubezpieczenia, ani też zamartwiać się o inne “papierkowe” sprawy, nie trzeba myśleć, jak się dogadamy w innym kraju i oczywiście - czy to samochodem, autobusem, pociągiem, a może samolotem - bez problemu dostaniemy się we wskazane miejsce. A czy tego typu rozwiązanie ma słabe strony?


Aranżacja restauracji
Przygotowane przez: RubyGoes
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Z pewnością, bo przez to, że spędzimy taki czas w naszym kraju nie zobaczymy nowego państwa, nie poznamy obcej kultury i obyczajów. Wiadomo, że w naszym kraju jest naprawdę dużo pięknych, nieodkrytych zakątków, lecz stale jednakże jesteśmy we własnym państwie. A jakby tak wczasy za granicą, by poznać coś zupełnie nowego? Wiąże się z takim czymś wiele organizacyjnych wad (o jakich mówiliśmy wcześniej), ale jednocześnie jak gdyby o nich zapomnieć i nastawić się do takiego czegoś pozytywnie, to faktycznie mamy wiele możliwości, żeby ujrzeć coś zupełnie innego niż w Polsce.
A możliwości są bardzo duże, przecież nie musimy wybierać się na drugi koniec świata, by poznać nowe państwo. Tuż obok nas też jest równie ciekawie, fascynująco. Wrażenia przywiezione z takich krajów są w stanie zostać nam w pamięci na całe życie.
2017-12-05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.