Hotel Nowy Targ jako lokalizacja wielu atrakcji i wypoczynku

Nowy Targ to prześliczna stolica Podhala. Od wieków słynie z handlu i rzemiosła, szczególnie z wyrobu kożuchów i butów. To miejsce nie tylko ślicznych pejzaży, ale również wielu atrakcji i odpoczynku, jaki umożliwia hotel Nowy Targ.
pokój
Article wrote: Hotel Montecatini Terme
Source: http://www.flickr.com
Ceniąc malowniczość i czar owego miejsca, w latach 50-tych przeszłego wieku został tu utworzony rezerwat przyrody, a jego malownicza sceneria posłużyła jako plener w produkcjach filmowych.

Pozostałe artykuły

Planujesz długi weekend? - wybierz się w góry

panorama gór w blasku słońca
Przygotowane przez: Bruce Skarin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kiedy rozmyślamy o własnym wypoczynku, o tym, by zregenerować siły, to na pewno marzymy, by był on dokładnie taki, jak kochamy. Jeżeli kochamy siedzieć w jednym miejscu oraz nie uwielbiamy chodzić, to na pewno w większości przypadków wyjedziemy nad morze. A przecież góry nie wymagają od nas chodzenia, tam również mamy okazję odpoczywać spokojnie i bez pokonywania górskich szlaków na swoich nogach.


W tej okolicy można cieszyć się niebanalnymi pejzażami masywu Babiej Góry, także panoramami oferowanymi przez cztery Parki Narodowe. Nowy Targ jest dobrze wyposażoną bazą turystyki pieszej, rowerowej, narciarskiej, również kajakowej, to oczywiście stąd wybywa najstarszy i najogromniejszy w Europie spływ kajakowy. W pogodne dni powinno się przeznaczyć chwilę na delektowanie się, wytwarzanymi z tradycyjnych receptur, lodami. W dawnym kamieniołomie został skonstruowany rezerwat przyrody mający pod swoją ochroną różnokolorowe wapniowe skały, pochodzące z odmiennych czasów geologicznych. Dla każdego podróżnika jest niezwykłym wrażeniem zobaczyć zakrzepłe w skalnych formacjach pozostałości starożytnej fauny. Skałka Rogoźnicka to miejsce wyjątkowe nie tylko w skali Podhala, lecz również całej Polski. O jej szczególnym charakterze niech zaświadcza fakt, że jest to jedyne miejsce w Polsce wprowadzone na Listę Światowego Dziedzictwa Geologicznego UNESCO. Znaczy to, że Skałka Rogoźnicka jest rzadkim punktem geologicznym w skali świata.


na szlaku
Article wrote: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com
Nocleg w samym Sercu Gór to wspaniała propozycja dla wszystkich szukających chwili odpoczynku od codziennego wrzasku. Na przykład w tym miejscu mały hotelik dla turystów w Nowym Targu.

Wspaniałe położenie otwiera obszerny wachlarz możliwości przed każdym kto przystanie tu chociaż na chwilę. Dla oczekujących trudów, ale i radości górskich włóczęg stoją otworem trakty Gorców, Pienin, oraz Tatr. Na entuzjastów białego szaleństwa oczekują dwa nieopodal położone wyciągi w samym Nowym Targu, także ich bezkresna liczba na całym Podhalu. Wyczekującym sielskiego wypoczynku zdołamy zaproponować przechadzki na łonie natury, oraz spływ Dunajcem. Wyczerpanych wszelakimi atrakcjami górskimi zaprasza hotel Nowy Targ.
2017-08-18 06:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.