Relaks pod górami - przydatne rady

Tatry
Przygotowane przez: Szift
Na podstawie danych z: www.flickr.com
Wycieczki w góry kojarzą się głównie z aktywnymi formami spędzania wolnego czasu. Można zorganizować górską wycieczkę zarówno w miesiącach letnich, w porze urlopów, jak i w porze zimowej. Noclegi w górach oferowane są w wielu miejscach przez cały rok. Ośrodków górskich w Europie jest niezwykle dużo. Podobnie w Polsce wybór jest niezwykle bogaty, a ceny zróżnicowane. Także formę spędzania wolnego czasu można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Tatry
Przygotowane przez: hosiawak
Na podstawie danych z: www.flickr.com
Cenione miejscowości górskie w Polsce
Niewątpliwie najpopularniejszym miejscem tego rodzaju w Polsce jest Zakopane. Leży bowiem pod Tatrami, które co roku odwiedzane są przez rzesze turystów i miłośników gór. Z tego względu miejsca noclegowe i pokoje w Tatrach są ogromnie poszukiwane, a ich koszty często wygórowane. Inną propozycję stanowią miejscowości położone w Bieszczadach, jak na przykład Ustrzyki Dolne. Bieszczady są górami o charakterystycznym klimacie, lubianym przez wielu ludzi. Specyficzne połonin również ma rzeszę zwolenników. Z kolei w Sudetach istnieją dwa znane kurorty, mianowicie Karpacz i Szklarska Poręba. W pierwszym z wspomnianych niewątpliwą atrakcją jest lokalizacja u stóp Śnieżki, najwyższego szczytu Karkonoszy. W każdym z tych miejsc można znaleźć hotele oraz pensjonaty w górach, a także wielką ilość sposobów na wypoczynek. Oprócz znanych miejscowości jest możliwość zatrzymania się w niewielkich wsiach, których urok często przewyższa zalety najbardziej uczęszczanych przez turystów miejsc. Oferta noclegów w Tatrach (miejsce pobytu na ) jest więc naprawdę duża.

Bukowina Tatrzańska
Przygotowane przez: Ania i Artur Nowaccy
Na podstawie danych z: flickr.com
Sposoby spędzania czasu w górach
W wakacje można odbywać piesze wędrówki, wspinać się, jak również podziwiać górskie miejscowości. Zimą natomiast wielką popularnością cieszy się jazda na nartach, snowboardzie i inne sporty zimowe. Można więc zapisać się na naukę narciarstwa lub zwiększać umiejętności nabyte wcześniej. O tej porze roku wędrowanie po górach musi być związane z o wiele większym doświadczeniem i umiejętnościami, gdyż jest o wiele bardziej niebezpieczne niż w porze letniej. W każdą pogodę można podziwiać widoki czy robić zdjęcia. W wielu miejscach dostępne są domki w górach do wynajęcia. W górach często urządza się zabawy sylwestrowe, bale czy wesela.
Na podstawie danych z:
2018-07-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.