W jaki sposób przeprowadzane są śluby kościelne za granicami kraju?

Ślub bywa najistotniejszym zdarzeniem dla państwa młodych. Niejednokrotnie jednak uroczystości z nim związane, liczba obowiązków, sporządzenie listy gości przerasta narzeczonych. Najlepszym rozstrzygnięciem jest wyjechanie do innego kraju z kilkoma znajomymi i zawarcie małżeństwa z dala od domu. To mimo wyobrażeń nie jest trudne! Jak przeprowadzić ślub kościelny za granicą?
tort weselny
Przygotowane przez: Cayobo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Po pierwsze powinno się powiedzieć, że Kościół Katolicki jest międzynarodowy. Wszystkie procedury przeprowadzane są w ten sam sposób. Trzeba więc dostarczyć odpowiednie dokumenty takie same, jak te wymagane są w Polsce. Są to: dokument potwierdzający chrzest, dowód osobisty, potwierdzenie przyjęcia bierzmowania, zaświadczenia o odbyciu nauk przedmałżeńskich oraz spotkań w poradni przedmałżeńskiej.

Publikacja, którą teraz masz okazję czytać to wspaniałe źródło informacji, ale jeśli szukasz podobnych materiałów, to kliknij odnośnik.

W niektórych parafiach bywa tak, że narzeczeni są proszeni o przyniesienie zaświadczenia potwierdzającego, że uczęszczało się na lekcje religii. Pary muszą jeszcze przeprowadzić kilka czynności: obowiązują 2 spowiedzi, zapowiedzi ślubu w dwóch parafiach, uczestniczenie w naukach przedmałżeńskich oraz odbycie spotkań w poradni rodzinnej. To jeszcze nie wszystkie formalności.

na ślubie
Przygotowane przez: Francisco Osorio
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ksiądz z rodzimej parafii powinien przedstawić tzw. licencję, czyli pozwolenie na ślub kościelny za granicą ( - śluby za graniczą - organizacja). Jest ona przygotowywana po łacinie lub po polsku. Jeśli otrzymamy dokument polski trzeba go przetłumaczyć. Proboszcz musi potwierdzić tłumaczenie pieczęcią i podpisem. Opisaną licencję wysyła do odpowiedniej parafii sam proboszcz lub narzeczeni. Bardzo ważne jest wysłanie licencji odpowiednio wcześniej.

Pozostałe artykuły

Ekskluzywny ślub za granicą

ślub
Przygotowane przez: sbamueller
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach co raz częściej spotykamy się z organizacją ślubu z rozmachem i przepychem. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest na pewno co raz bogatsze społeczeństwo, ale też oczekiwania rodziny, które rosną z roku na rok, z wesela na wesele ma być jeszcze lepiej. Czasami pary młode decydują się zaciągnąć duży kredyt, aby tylko nie wyjść na centusia.


Takie wydarzenie może sprawiać wrażenie bardzo kosztownej. Rzecz jasna nie jest to prawie za darmo, ale jeśli porównamy koszty, do tego, co wydalibyśmy na ślub i uroczystości weselne w Polsce, okazuje się, że nie jest bardzo drogi wydatek.

Czy posiadasz trudność z odnalezieniem fascynujących informacji na omawiany temat? Jeżeli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść (http://www.astorhotel.pl/wakacje-nad-morzem/), a zapewne się nie zawiedziesz.

Warto pamiętać, że do innych państw nie zabierzemy 200 gości i omija nas wiele wydatków powiązanych z dużym weselem. Poza tym możemy dużo wcześniej zabukować tanie loty, oszczędzić również na hotelu. Ślub kościelny za granicą może stać się niezapomniany.

Choć można mieć wrażenie, że organizowany za granicą ślub będzie bardzo trudny, tak naprawdę nie jest wyzwaniem. Dlatego jeżeli więc nie chcemy tradycyjnego ślubu warto spełnić marzenie i wziąć ślub w pięknym miejscu, co na pewno gwarantuje piękne wspomnienia przez długi czas.
2021-05-28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.