Zakupy w Krakowie – gdzie się udać?

Do Krakowa ochoczo zaglądamy w charakterze turysty, jednak coraz większe grono osób zagląda do tego wyjątkowo nastrojowego miasta także po to, by zrobić zakupy. A oferta handlowa miejscowości jest niezwykle różnorodna i powoduje, iż można tutaj dostać wszystko, od odzieży używanej, po kosztowne kolekcje światowej sławy stylistów mody.

hipermarket
Przygotowane przez: MollySVH
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Już w chwili dotarcia do Krakowa, staje przed nami sławetna galeria (strona polecana w temacie) Krakowska, połączona z Dworcem Głównym oraz z dworcem PKS. W galerii znajdziemy blisko 260 sklepów popularnych marek i sklep spożywczy. Możemy tu zrobić zakupy np. w sytuacji, kiedy czekamy na środek transportu, który będzie mieć spore opóźnienie. Jeśli wybieramy się na zakupy w Krakowie, możemy pójść również do jednej z mnóstwa innych galerii handlowych, jak na przykład galeria (idź do serwisu) Kazimierz, Bonarka City Center, czy Kraków Plaza. Jednak, gdy przebywamy w tym magicznym, pełnym skarbów przeszłości i kultury mieście, warto zaplanować bardziej klimatyczne zakupy, takie, których nie zrobimy w żadnym innym miejscu, nawet takie.


Pozostałe artykuły

Powinniśmy poznawać nowe miasta, zwiedzać je w ten sposób, by poznać zupełnie. Potrzeba do tego właściwej inicjatywy

Kraków
Przygotowane przez: Jonas Van den Eynde
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Tak dużo jest do zwiedzenia, cały świat stoi otworem. Kto tylko może i ma odpowiednie środki może zwiedzić prawie wszystkie zakątki świata. Dla innych, którzy mają mniej wygórowane ambicje pozostaje jakaś cząstka tego – jesteśmy w stanie powiedzieć – ogromnego tortu. Nie musimy zjadać go całego, gdyż być może jest za duży lub za drogi, możemy jednakże w czasie swojego życia zorganizować się tak, żeby ujrzeć coś więcej. Najkorzystniej zacząć od swojego podwórka.

Zakupy w Krakowie niewątpliwie warto rozpocząć od odwiedzenia znanych krakowskich Sukiennic. Znajdziemy tu niepowtarzalne wyroby rękodzielnicze, fajne pamiątki oraz elementy krakowskiego folkloru. Możemy wybierać wśród niebanalnej biżuterii, haftowanych chust, artystycznych rzeźb i zdobionych szkatułek. To miejsce ma swój niepowtarzalny klimat i zakupy robi się tutaj bardzo miło. Następnym godnym uwagi miejscem na zakupy jest Galeria Obrazów, którą zastaniemy przy Bramie Floriańskiej. Artyści malarze wystawiają się tu ze swoimi obrazami, wśród których znajdziemy zarówno kopie dzieł słynnych artystów z przeszłości, jak i sztukę współczesną, a nawet dzwonki z Ceneolokalnie. Jeśli jesteśmy wielbicielami przedmiotów ekskluzywnych, koniecznym do odwiedzenia miejscem na mapie zakupowej Krakowa powinny być dla nas kamienice na Rynku Głównym 13. W ich wnętrzu znajduje się elegancki pasaż handlowy, oferujący kreacje od wybitnych projektantów. To szansa na zdobycie oryginalnych kreacji na wyjątkowe okazje. Jeżeli poszukujemy produktów spożywczych, z pewnością warto pójść na Rynek Kleparski i na tamtejszym targowisku kupić soczyste owoce, warzywa oraz inne produkty żywnościowe.
2018-06-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.