Jakie mamy modele gier komputerowych? W jakie najkorzystniej grać? Jakie gry będą dla nas najlepsze?

Problematycznie już aktualnie wyobrazić sobie wolny czas bez gier komputerowych, są one obowiązkowe i dla wielu z nas są najbardziej niezawodnym sposobem na znudzenie. Wraz z rozwojem gier komputerowych, producenci zaczęli tworzyć coraz bardziej różnorodne typy gier, jakie charakteryzują się odmiennymi metodami prowadzenia techniki gry, trybu oraz fabuły. Jakiego rodzaju więc mamy gry?

Najprostsze
gra komputerowa
Przygotowane przez: Ahmed Amanatullah
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
są gry tekstowe, czyli gry, które mają bardzo małą ilość grafiki. Opierają się właściwie na trybie tekstowym, posiadają czasem niewielkie rysunkowe elementy. Następne są symulatory, ich najważniejszą zaletą jest to, iż odzwierciedlają prawdziwe zdarzenia w świecie wirtualnym, na przykład są to symulatory lotów czy jazdy samochodem. Dość popularne są strategiczne gry, przykładowo Napoleon total war, zobacz: napoleon total war. Gry takiego typu wymagają od gracza myślenia perspektywicznego, wygrana w nich nie zależy tyle od przypadku, co od strategii, wiedzy i przewidywania konsekwencji swoich posunięć. W grach strategicznych przeciwnikiem człowieka może być komputer lub inny gracz. Kolejne gry to tak zwane “zręcznościówki”. To gry, w jakich powinniśmy wykazywać się refleksem oraz sprawnością manualną. W grach tego typu ważna jest przede wszystkim szybkość oraz dynamiczna akcja. Gracz właściwie nie ma czasu żeby pomyśleć, najważniejsza jest bowiem szybkość działania. Bardzo charakterystyczne jest to, że gracz wciela się w postać z perspektywy pierwszej osoby, tak więc bez kłopotu można utożsamić się z konkretną postacią. Kolejne - gry przygodowe są rozgrywkami stosunkowo pozytywnymi, gdyż odnajdziemy tam zagadki, rebusy, ciężkie okoliczności, które musimy rozwiązać. Troszkę przypominają gry logiczne, ale jak wiadomo nimi nie są. W tego rodzaju grach gracz wciela się w postać z perspektywy pierwszej osoby. Tego rodzaju gry odznaczają się bardzo rozbudowaną oraz skomplikowaną fabułą, odnajdziemy nawet wątki detektywistyczne.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst umieszczony na tej stronie? Nie martw się i sprawdź więcej tutaj, przeczytasz tam dodatkowe informacje.

Powinniśmy przyznać, iż gry znacząco integrują, tak więc jakie są jeszcze gry i zabawy integracyjne? Następnie są gry fabularne, czyli RPG. Więcej: zobacz i wybierz.
gra komputerowa
Przygotowane przez: Cauthon
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Pozostałe artykuły

Konsole do gier

kontroler do PS3
Przygotowane przez: Play Among Friends Paf
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Od pewnego czasu jedną z najbardziej lubianych form rozrywki młodzieży stało się siedzenie przed komputerem. Jedną z najczęściej stosowanych metod spędzania wolnych chwil na komputerze jest granie w gry. Jest to zjawisko w ostatnich czasach tak powszechne, że stwierdzono nawet wiele sytuacji uzależnienia od gier. Zjawisko grania jest powszechne na całej Ziemi i obejmuje różnorodne grupy wiekowe.

Odznaczają się tym, że stajemy się postacią Wojownika, Maga albo inną postać fikcyjną, by razem z drużyną bohaterów zwiedzać niezwykle krainy. Gry takie mają rozbudowane obrazy metropolii oraz obiektów, a świat, jaki obserwujemy jest rzeczywiście realistyczny i ma wiele szczegółów. Dosyć popularne są gry sportowe. Najważniejszym ich celem jest rozwój zdolności manualnych oraz pasji sportowej. Wiele z nich to najzwyklejsze “wyścigówki”, czyli w których gracz ma do dyspozycji auto, jakim ściga się z przeciwnikami, dość popularne są również gry piłkarskie, gdzie można wybierać najlepsze i najbardziej popularne zespoły na świecie. Ostatni typ gier to MMORPG. Są to gry wieloosobowe, sieciowe. Można je podzielić na różne rodzaje, jak MMOG i gry sieci LAN. MMOG to gry, jakie gwarantują możliwość równoczesnego udziału paru osób połączonych ze sobą przy pomocy internetu. Gry z sieci LAN występują w sieci lokalnej, powstały one ze złączenia kilku komputerów jakie stoją w jednym budynku. Od gry jednoosobowej wyróżnia je najbardziej to, iż przeciwnikiem gracza są postacie kierowane przez innych graczy, a nie jedynie bohaterowie sterowani przez komputer.
2020-10-06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.