Współcześnie audiobooki stają się bardzo modne - jeśli chcesz spróbować, zakup jednego na spróbowanie

W dzisiejszych czasach sporo mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszelkie statystyki są kategorycznie nader alarmujące – niejednokrotnie pokazują, że przeciętny Kowalski czyta mniej niż jedną pozycję w czasie roku. Jeśli już coś czytamy, najczęściej są to czasopisma albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie wskaźniki, choć oczywiście powinny dać nam wiele do myślenia, nie są całkowicie prawdziwe. Dzisiaj nader modne stało się czytanie książek w trochę inne formie niż tradycyjna. Wiele osób współcześnie na przykład korzysta z czytników książek. Nie da się ukryć, że taki sposób czytania książek jest znakiem współczesnych czasów.
książka w formie audiobooka
Przygotowane przez: Denise Krebs
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kiedy Ty również używasz czytnika, niewątpliwie świetnie wiesz, o co chodzi. Dzięki czytnikom możemy czytać książki właściwie wszędzie – nie da się ukryć, że na dodatek jest to wielce łatwe. Czytniki są lekkie i niewielkie, dlatego ich noszenie ze sobą na co dzień nie sprawia praktycznie żadnego problemu. Innym sposobem na czytanie książek jest także przykładowo ich słuchanie. Audiobooki nie są na pewno tak modne jak książki w formie elektronicznej, jednakże kategorycznie mają sporą grupę swoich zwolenników. Dużą zaletą audiobooków jest także to, że coraz więcej książek jest dostępnych właśnie w tej formie.

Jeżeli przykładowo Twoją ulubioną książką jest Wiedźmin - audiobook www.fonopolis.pl/ tej książki kategorycznie będziesz w stanie odszukać niemal w każdym sklepie. Audiobooki to także świetny sposób na czytanie książek przez osoby niewidome – nie wszyscy z nich władają językiem Braille’a, a nawet kiedy go znają, nie zawsze lubią czytać książki w ten właśnie sposób. Dla takich osób słuchanie audiobooków to bez wątpienia jeden z najlepszych sposobów na zapoznanie się zarówno z klasyką literatury jak i nowościami wydawniczymi. Wiele księgarni oferuje na swoich stronach internetowych możliwość nabycia audiobooków praktycznie na równi z tradycyjnymi wydaniami książek w formie papierowej.


Pozostałe artykuły

Zatrać się w książkowym świecie

Popularna mądrość mówi nam, że nauka to potęgi klucz i nie można się z tym nie zgodzić. W jaki sposób jednak zdobywamy ową wiedzę? Za sprawą książek przede wszystkim, które kształtują, przekazują informacje, rozwijają rozum, wskazują wartości które są ważne. Dobrze jest zainwestować w samorozwój czytając jak najwięcej. Sądzę, że nie potrzeba namawiać do tego ludzi, którzy już to robią, jednak chciałbym przekonać, choćby jednego sceptyka.


Kiedy jednak nie możesz kupić wybranej książki na stronie ulubionej księgarni, wtedy możesz zwyczajnie poszukać jej w sieci. Jeżeli przykładowo wrzucisz w wyszukiwarkę internetową frazę Trylogia Husycka, wtedy stanowczo uda Ci się ją znaleźć – oczywiście pod warunkiem, że wybrana książka w ogóle jest dostępna w formie audiobooka na polskim rynku wydawniczym - sprawdź http://fonopolis.pl/trylogia-husycka.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.