Amsterdam – doskonały, kiedy zamierzamy spędzić weekend z bliską osobą

Nie za dużo mamy wolnych weekendów w przeciągu roku. Zwykle musimy coś załatwić, po coś podjechać, zrobić większe zakupy, zająć się remontowaniem czy wstąpić do rodziców, ponieważ już długi czas do nich nie zaglądaliśmy. Dlatego gdy trafiły nam się dwa dni jedynie dla siebie, dobrze spędzić je w rozsądny sposób, np. udać się na wypad do Amsterdamu z ukochaną czy ukochanym. Taki weekend spędzany daleko od zwykłych kłopotów jest doskonałym sposobem na przyjemny czas we dwoje. Z jakich przyczyn warto jechać właśnie do Amsterdamu?
Amsterdam przyciąga obieżyświatów z całej Europy i nie wyłącznie, toteż niewątpliwie jest warty odwiedzenia. Wyjątkowe plantacje różnobarwnych tulipanów, fantastyczne piwo i apetyczne sery, od jakich żaden ich miłośnik nie będzie mógł się oderwać, interesujące muzea kryjące wiele pamiątek to jedynie niektóre plusy tego miasta. Gdy odwiedzamy Amsterdam bez wątpienia powinniśmy odwiedzić Plac Dam znajdujący się w samym centrum miasta, toteż z pewnością nie będziemy mieć kłopotu, by do niego trafić. To tutaj znajduje się Pałac Królewski oraz muzeum figur woskowych Madame Tussand. Trzeba również wybrać się na przejażdżkę kanałami, jakich jest ponad 600.
Poznań
Przygotowane przez: Filip Maljković
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Pozostałe artykuły

Fotografia jako hobby – co z pewnością trzeba pamiętać

aparat
Przygotowane przez: Upupa4me
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Fotografie to w dzisiejszych czasach nie tylko utrwalenie widzianego obrazu. Przez fotograficzne kadry można wyrazić swą osobowość tak, jak w innych dziedzinach sztuki – zrobić na przykład intrygujący portret, przepiękny krajobraz, ciekawą aranżację bądź scenerie miejskie. Nie bez przyczyny szczególnie popularna jest fotografia reportażowa.


Są bardzo malownicze oraz dodają miastu klimatu, a aby przepłynąć się jakimś statkiem, musimy udać się do przystani w centrum miasta oraz zakupić bilet na statek, jaki przeważnie odpływa co godzinę. Jeśli natomiast lubisz rozrywki na wieczór, powinieneś zahaczyć o Dzielnicę Czerwonych Świateł (dowiedź się nieco więcej). To oczywiście nie rozrywka dla dzieci, więc idźmy tam sami, bo przecież wszystko należy zobaczyć. Nie zapominaj jednak, żeby nie robić zdjęć, nie jest to dozwolone we wskazanym miejscu.


Poznań
Przygotowane przez: eisenbahner
Na podstawie danych z: www.flickr.com
Teraz do Amsterdamu możemy lecieć z każdego lotniska w Polsce. I stolica, i Poznań czy Wrocław proponują świetne połączenia w sprzyjających cenach. Aby nie przepłacić oraz zaoszczędzić pieniądze na zwiedzanie, dobrze wypatrywać aktualnych promocji i kupić bilet wówczas, gdy koszty jego zakupu nie będą przekraczać kilkudziesięciu złotych (kliknij). To naprawdę do zrealizowania, choć teraz pewnie w to nie wierzysz, ale tanie linie lotnicze często kuszą podróżujących opłacalnymi propozycjami, z jakich nieodzownie trzeba skorzystać.
2020-02-16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.