Urządzenia do zabaw

Jedną z najbardziej popularnych i najdawniejszych gier świata są szachy, stosowane już od czasów starożytnych. Nie do końca wiemy jakim zamysłom one wówczas służyły, czy była to tylko zabawa czy służyła gra królewska pewnym odmiennym, poważniejszym zamysłom (na przykład ćwiczeniu sztuki dowodzenia).
Konsola
Przygotowane przez: Global Panorama
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Bez względu jednak na to jakie były przyczyny stworzenia owej gry wiemy, iż towarzyszy nam ona od stuleci. Zresztą, nie jest to wyjątkowy przypadek. Świadczy to o tym że człowiek od zawsze kochał takowe formy rozrywek. Naturalnie z biegiem czasu modyfikował się i sposób grania i typ gier które ludzie lubią. Nie jest jednak celem tego artykułu analizowanie historii tej dziedziny życia (choć na pewno byłby to niezwykle ciekawy temat). Dosyć wiedzieć że historia gier jest długa.

Pozostałe artykuły

Jakiego typu sprzęt do gry i jaką gierkę dobrze kupić?

granatowy kontroler Xbox
Article wrote: TIM HOGGARTH
Source: http://www.flickr.com
Obecnie na wielbicieli gier czeka tak dużo różnych sprzętów, że trudno czasami wybrać, co kupić. W czasie oczekiwania na tramwaj czy szkolnej przerwy doskonale będą się sprawdzać małe, poręczne konsole lub smartfony albo tablety. Nieduże rozmiary nie są wcale powodem tego, że będzie się źle na nich grać, ponieważ poziomem wydajności już dawno przegoniły sprzęt komputerowy sprzed kilkunastu lat. Do grania stacjonarnego, w domu dużo lepsze powinny być normalne komputery z mocną kartą graficzną, a także coraz wydajniejsze laptopy, z których część za już zamontowane komponenty gwarantujące udane, wygodne granie.


Aktualnie wspomniana gra ustąpiła pola bardziej ciekawym graficznie grom. Nowoczesne gry komputerowe miewają prawie niczym nie ograniczone możliwości. Za ich pomocą zdołamy przenieść się w zamierzchłe czasy, wcielić w generała, i z pomocą wirtualnych oddziałów rozgrywać potyczki krwawe - tylko pozornie, bo tak naprawdę nikt nie odnosi ran. Wiadomo że prawie każdy chłopak marzy aby wcielić się w rolę zwycięskiego wodza z historii, a z pewnością nie brak i takich dziewcząt.

I w tej sferze - jak w wielu współcześnie - istotny jest nieduży rozmiar i specjalizacja. Nie zdumiewa więc fakt, że powstały narzędzia przeznaczone tylko do gier właśnie. Tak samo jak w przypadku smartfonów i tu dąży się do jak największej mobilności. Przykładem może tutaj być Sony PSP, konsola do gry która zmieści się w torbie, kieszeni kurty bądź też torebce. Dzięki temu narzędziu nie straszny będzie nam nawet największy korek komunikacyjny. Przykładowe towary mieszczą się w tym miejscu: .

Pad
Przygotowane przez: William Warby
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dla tych osób które preferują jednak grę w domowym zaciszu polecam Play Station 3, konsole nieco większe podłączane do telewizora. Można się też zdecydować na nabycie Xbox 360 cena tej konsoli jest zbliżona do cen wyżej wymienionych urządzeń, o doborze więc decydować będą nasze indywidualne preferencje. Microsoft zintegrował gry na Xbox ze swoim flagowym systemem operacyjnym, a z aplikacji nazwanej sklep można pobrać nieprzebraną ilość gier. Konsole można odszukać na przykład tutaj: .
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.