Zatrać się w książkowym świecie

Znana sentencja mówi nam, że nauka to potęgi klucz i nie można nie przytaknąć. Jak jednak pozyskujemy ową wiedzę? Dzięki książkom przede wszystkim, które kształtują, uczą, rozwijają rozum, wskazują wartości które są ważne. Warto zainwestować w swój rozwój czytając jak najwięcej. Sądzę, że nie potrzeba nakłaniać do tego ludzi, którzy rozumieją jakie to ważne, ale pragnę przekonać, choćby jednego sceptyka.

Przygotowane przez: HONDA
Zwykły przeciwnik czytania sądzi, iż w książkach nie znajdzie nic interesującego. Zwyczajowe myślenie w takiej sytuacji to pewność, iż szkoda tracić dzień na czytanie. Innym argumentem jest zdanie, iż literatura to wiedza teoretyczna, natomiast najważniejsza jest praktyka. W końcu trzeci argument odnosi się do stwierdzenia, iż i tak się wszystkich książek nie przeczyta, dlatego szkoda na to czasu i wysiłku. Jestem w stanie podać jeszcze całe mnóstwo kolejnych argumentów typu cena, czas czy dostępność, ale nie (sklep.oemtuning.pl - kliknij na ten odnośnik) będziemy tutaj mnożyć przykładów, gdyż nie dojdziemy do najważniejszych wniosków.

Warto zacząć od obalenia pierwszej opinii: szkoda czasu na książki. Ustosunkowując się do tej opinii zawsze zapytuję, więc na jakie czynności pytana osoba przeznacza ten cenny czas. Padają odpowiedzi, iż na pracę, uczenie się, potomstwo, męża, telewizję, sen i tak dalej. W porządku, wszystkie te kwestie są istotne, lecz czytania samego w sobie nie powinniśmy odbierać jako stratę czasu! To jest główny punkt od którego trzeba zacząć. To podobnie jakbyśmy uważali, iż nie chcemy tracić czasu na oddychanie. Czytanie to nasza ludzka zdolność, żadne zwierzę nie jest do tego zdolne, podobnie jest z mową, musimy to wykorzystywać, aby być bardziej wartościowymi ludźmi.

Następna opinia: praktyka, nie teoria. Jakby jedno i drugie się wykluczało. A nie >> serwis sklep OEM+ Tuning Center kliknij od dziś wiadomo, że nie ma praktyki bez teorii. Jak interesujesz się motoryzacją i chciałbyś być mechanikiem to, oprócz uczenia się w warsztacie, co robisz dodatkowo? Tak, czytasz nowe książki o samochodach, a także książki poradnikowe o samochodach i motocyklach i czerpiesz z nich potrzebną ci wiedzę.

Pozostałe artykuły

Dzisiejsza literatura dla młodzieży

półka z książkami
Przygotowane przez: Antonio Tajuelo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dość powszechnie uważa się, że czytelnictwo stoi obecnie na dość marnym poziomie, i praktycznie mała część ludzi wciąż uważa się za amatorów czytania książek. Fakt, ten sposób na spędzanie wolnego czasu w ciągu ostatnich lat stracił trochę swojej popularności, ale nadal wielu ludzi kocha owe rzeczy, a równocześnie sam rynek czytelniczy ma się całkiem dobrze i dosłownie każdego roku wychodzi na nim sporo nowości.


Ostatni argument jest najbardziej powalający: i tak się wszystkich książek nie przeczyta. Ale przecież nikt nie rozkazuje ci byś zaglądał do każdej książki, nawet tej która cię nie interesuje. Jak przebywasz nad Bałtykiem i wchodzisz do niego to musisz od razu popłynąć do Szwecji? Absurd. Podobnie z czytaniem, nie musisz zostać nagle starcem z siwą brodą i pokaźną biblioteką, czytaj to, co leży w kręgu twoich zainteresowań, nawet mogą to być najbardziej przystępne historie.
2018-09-28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.