Powinniśmy poznawać nowe miasta, zwiedzać je w ten sposób, by poznać zupełnie. Potrzeba do tego właściwej inicjatywy

Tyle jest do zobaczenia, cały świat tylko czeka. Kto tylko może i ma odpowiednie środki może zwiedzić prawie wszystkie zakątki świata. Dla pozostałych, którzy posiadają mniej wygórowane ambicje pozostaje pewna cząstka tego – możemy powiedzieć – wielkiego tortu. Nie musimy pochłaniać go całego, ponieważ być może jest za duży lub nas na niego nie stać, powinniśmy jednakowoż w czasie swojego życia zorganizować się tak, by ujrzeć coś więcej. Najkorzystniej rozpocząć od swojego podwórka.
Kraków
Przygotowane przez: Harald Groven
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Może trudno w to uwierzyć, ale wiele osób w rzeczywistości nie zna miejsca, w którym mieszka. Być może to nawet nie odnosi się do pewnych małych wiosek, gdzie wszystko jest znane od lat, ale już taka sytuacja ma miejsce w przypadku danego obszaru. Jeśli jest koło wsi las to bardzo możliwe, iż nie został przez wszystkich poznany. Identycznie góry i inne ciekawe miejsca. Jeśli mówimy o większych miastach, to zdarza się, iż nie wiemy, jak ruszyć się w nieznanej dzielnicy. Niby to zwyczajne, w końcu nie musimy orientować się, gdzie jest każda ulica, jednakowoż ta znajomość ma same plusy.

Pozostałe artykuły

Wyjazd w góry – o czym trzeba współcześnie faktycznie pamiętać

Wzburzone morze
Przygotowane przez: Ray Bilcliff
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
jeżeli planuje się podobną wycieczkę?


Polskie góry to nadzwyczaj piękne i malownicze miejsce. Szlaki są wyznaczone tak, żeby obejmowały lokalne atrakcje, z tego względu planując wycieczkę dobrze jest w pierwszej kolejności mieć na uwadze orientacyjny czas pokonania określonego szlaku oraz jego trudność, w szczególności jeżeli nie ma się zbyt dobrej kondycji.


Najważniejsze to jak znamy miasto to można z powodzeniem się po nim poruszać, co więcej, żadna sprawa, pewne formalności do załatwienia nie są dla nas trudnością, ponieważ wiemy, w którą stronę ruszyć. Z innej strony znamy swoją małą ojczyznę, znamy jej historię, zabytki, architekturę, wiemy czemu w konkretnej dzielnicy jest właśnie tak a nie odmiennie, a o innej możemy opowiadać interesujące anegdoty. To faktycznie
Kraków
Przygotowane przez: Alessandro Caproni
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
przydatna wiedza, możemy nią zaskoczyć wiele osób, na przykład jak ktoś do nas przyjeżdża w odwiedziny. Jednocześnie wielu z nas jedzie za granicę, byle daleko, a nie zna naszych wspaniałych polskich zakątków. Wiele osób na przykład było w Krakowie, ale czy rzeczywiście poznali to miasto?


Czy przewodnik po Krakowie spełniły swoje zadanie? Czy zwiedzanie Krakowa było prawdziwe, poza centrum poznało się także trochę mniej oczywistych lokalizacji? Czy byliście na przykład w tym miejscu. A jak jest z innymi miejscami? Na te zagadnienia są różnorodne odpowiedzi, wiele jednakowoż z nich nie jest w pełni satysfakcjonująca, ponieważ okazuje się, iż brak nam kompleksowości, kiedy decydujemy się na zwiedzanie, chociażby naszych wspaniałych regionów. Musimy to zmienić!

Powiązany artykuł -
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.