Najpopularniejsze atrakcje turystyczne Gdańska

Gdańsk to miasto o nadzwyczaj bogatej, ponadtysiącletniej historii i kupieckiej tradycji. Jego strategiczne umiejscowienie, było przyczyną do przyjęcia Gdańska do Związku Hanzeatyckiego, nawiązania wielu istotnych kontaktów zagranicznych, istotnego wzbogacenia się miasta i przyciągnięcia wielu urlopowiczów spędzających wczasy nad morzem Bałtyckim. Zasoby pieniężne i status Gdańska wpłynęły na prędki rozwój kultury, nauki i sztuki. Dzięki temu Gdańsk jest niesamowicie bajecznym miastem, z licznymi zabytkami, muzeami i galeriami sztuki.


domek letniskowy nad morzem
Przygotowane przez: MrSco
Na zwiedzanie Gdańska należy wyznaczyć choć parę dni. Jedynie wówczas jesteśmy w stanie w całości poznać jego szyk i nacieszyć się panującą tu atmosferą.

Swą wędrówkę po mieście warto rozpocząć od Drogi Królewskiej – głównej trasy turystycznej w Gdańsku. Wiedzie ona od Bramy Wyżynnej i zespołu przedbramia, przez Katownię, Złotą Bramę, ul. Długą z imponującą kamienicą Uphagena, aż po Długi Targ, będący reprezentacyjną ulicą Gdańska.

Jeśli chcesz zobaczyć coś naprawdę ciekawego, spójrz na stronę (https://sofun.com.pl/) tej firmy, znajdziesz tam dużo bardzo niedrogich ofert.

Długi Targ biegnie przez środek Starego Miasta i funkcjonuje, jako miejski rynek. Wśród licznych obiektów mieszczących się przy Długim Targu, wymienić powinno się ceglany, gotycko – manierystyczny Ratusz z XIV w., Fontannę Neptuna, późnogotycki Dwór Artusa będący siedzibą bractw kupieckich, Bramę Zieloną w stylu manieryzmu niderlandzkiego będącą oddziałem Gdańskiego Muzeum Narodowego, a także manierystyczne i barokowe kamienice patrycjuszowskie, które mimo wielu zniszczeń wojennych zachowały fragmenty pierwotnej architektury i dekoracji rzeźbiarskiej. Trzeba podkreślić, że w tutejszych kamienicach przebywali najogromniejsi polscy królowie: Zygmunt III Waza, Władysław IV Waza, Jan Kazimierz, Jan III Sobieski, August II i Stanisław Leszczyński.

Niesamowicie śliczna jest również ulica Mariacka, przy której są liczne sklepiki z bursztynami i innymi pamiątkami. Koniecznie należy odwiedzić gotycki Kościół Mariacki, będący najogromniejszym kościołem ceglanym na świecie. Wyposażenie świątyni jest niesłychanie cenne, a wyjątkową uwagę należy zwrócić na: kopię tryptyku „Sąd Ostateczny” pędzla Hansa Memlinga (oryginał znajduje się w Muzeum Narodowym w Gdańsku), rzeźbę Pięknej Madonny, Rzeźbę Pieta, Sakramentarium, Stacje Drogi Krzyżowej, zegar astronomiczny, organy oraz dzwony.

Charakterystycznym elementem panoramy Gdańska jest zabytkowy Żuraw nad Motławą z piętnastego wieku – najstarszy w Europie zachowany dźwig portowy.

Masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Zachęcamy więc do przelogowania się do nowej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (https://www.coraltravel.pl/Bu%C5%82garia/Burgas/hotel/IZOLA_PARADISE/6551/40-1364-24FF.html).

Obecnie w Żurawiu mieści się oddział Centralnego Muzeum Morskiego, do którego trzeba się wybrać planując urlop 2014.

Do najbardziej ciekawych gdańskich imprez należy sierpniowy Jarmark Dominikański, którego tradycje sięgają czasów średniowiecznych. Podczas Jarmarku niezliczeni sklepikarze prezentują swoje wyroby, odbywają się nadzwyczaj atrakcyjne imprezy kulturalne i wydarzenia sportowe.

Niezwykle ważnym miejscem w Gdańsku jest Westerplatte – półwysep położony u ujścia Martwej Wisły, gdzie w trakcie ataku wojsk niemieckich we wrześniu tysiąc dziewięćset trzydziestego dziewiątego roku przeprowadzono bohaterską obronę, będącą jednym z najbardziej popularnych symboli polskiego oporu.

Pośród dużej liczby gdańskich muzeów na pewno należy odwiedzić wystawę „Droga do Wolności”, która w niesłychanie interesujący sposób przedstawia wydarzenia związane z procesem wyzwolenia kraju spod komunizmu i działalnością Solidarności.


W trakcie zwiedzania Gdańska obowiązkowa jest także wizyta na Oliwie, gdzie znajduje się Katedra Oliwska ze słynnymi rokokowymi organami, urokliwy Park Oliwski oraz pięknie położone zoo.

***
Kompletną ofertę na urlop dwa tysiące czternaście w Łebie można wyszukać w serwisie albo klikając na niżej umieszczone linki:
- domki letniskowe Gdańsk
- niedrogie noclegi Trójmiasto
- urlop nad morzem
2019-02-24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.