Wakacje na swoim

kamienice
Coraz częściej przeglądamy oferty sprzedaży mieszkań w krajach, które kojarzą nam się z wakacyjnym wypoczynkiem. Kupno takiej nieruchomości daje nie tylko możliwość wyjazdu na wakacje w dogodnym dla nas czasie – to przede wszystkim dobra inwestycja.

Serwis zawiera obecnie ok. 3000 tego typu ofert. Te najpopularniejsze pochodzą z Bułgarii, Hiszpanii oraz Egiptu i stanowią połowę wszystkich anonsów zagranicznych. O ile zainteresowanie kupnem mieszkania w Hiszpanii i Bułgarii nie dziwi – są to państwa członkowskie Unii Europejskiej i nabycie nieruchomości jest tam stosunkowo łatwe – to Egipt może stanowić pewną niespodziankę.

Bułgaria
Bułgaria to dziś najlepsze miejsce do inwestowania z uwagi na najniższe ceny nieruchomości w Europie, podobnie jak Hiszpania kilkanaście lat temu – mówi Stanisław Lewicki z ILS Nieruchomości. Za równowartość kawalerki we Wrocławiu kupimy w Bułgarii dom wraz z dużą działką na wybrzeżu lub trzypokojowe mieszkanie w kurorcie turystycznym. Ceny apartamentów nad bułgarskim Morzem Czarnym oraz w górskich kurortach kształtują się na poziomie już od 350 euro/m kw. za apartament w kompleksie z wieloma udogodnieniami, jak basen, całodobowa recepcja, całodobowa ochrona, itp. Ceny nieruchomości z roku na rok rosną w średnim tempie 20-40 proc. w skali roku. W chwili obecnej Bułgaria to najlepsze miejsce do inwestycji w nieruchomości.

Czy wiesz, gdzie jeszcze można przeczytać podobne materiały? Jeśli nie, to kliknij na ten odnośnik i zerknij na treść znajdującego się tam postu.


Co ciekawe, użytkownicy naszego serwisu najczęściej przeglądają te najdroższe oferty – o wartości do dwóch milionów złotych. Szczególnie gdy pogoda w Polsce nie jest zbyt przyjemna – mówi Przemysław Kotwicki, menedżer serwisu – Wysokie temperatury i atrakcyjne ceny sprawiają, że Bułgaria jest chyba najbardziej popularna wśród osób zastanawiających się nad korzystną inwestycją w nieruchomości za granicą.

Obecnie możemy kupić małe mieszkanie (30-70 m kw.) już za 120 tys. Z kolei ok. 400 tys. zł wystarczy na nową nieruchomość wprost od dewelopera, w budynku z widokiem na morze, basenami, ochroną oraz centrum fitness. W serwisie znajduje się aktualnie ok. 1400 podobnych ofert.

Hiszpania
W Hiszpanii od wielu lat jest dobra "pogoda" do inwestowania. Dziś nieruchomości w kraju Almodovara, przejęte przez banki z powodu niewypłacalności kredytowej właścicieli, można kupić za 40-60 proc. pierwotnej wartości – mówi Grzegorz Gurbała z firmy Greg-Consulting. Co więcej, rynek nieruchomości rozwijał się w Hiszpanii dynamicznie od 10 lat, dzięki czemu kraj ten może zaoferować dobrą infrastrukturę oraz wysoki zwrot z inwestycji w momencie ożywienia się gospodarki.

Należy szukać okazji w rejonach, w których ceny najbardziej spadły, a które są jednocześnie atrakcyjne turystycznie. W znajdziemy apartament w Walencji – z dwiema sypialniami, w pełni umeblowany, 400 metrów od plaży – za ok. 460 tys. zł – mówi Przemysław Kotwicki.

Egipt
Egipt to kolejny bardzo atrakcyjny rynek dla inwestorów szukających pewnych inwestycji o dużych stopach zwrotu – w niektórych miejscach nawet do 30 proc.

Czy ten materiał Cię zaciekawił? W takim wypadku sprawdź odmienny pomocny portal (http://www.sklep.dobroplast.pl/kategoria-produktu/drzwi-tarasowe-pvc-pl/), który także posiada absorbujące informacje.

rocznie. W ostatnich latach zanotowano wysoki wzrost gospodarczy. Dzięki reformom rząd zminimalizował wpływ kryzysu finansowego, a jednocześnie przeznaczał kilka miliardów USD rocznie na nowe inwestycje
W Egipcie przez ostatnie lata stawiano na rozwój turystyki, dzięki czemu obecna infrastruktura jest na wysokim poziomie – mówi Przemysław Kotwicki. Dodatkowo ulepszono regulacje podatkowe, przez co kraj ten stał się atrakcyjnym miejscem dla inwestorów zagranicznych

W serwisie znajdziemy apartamenty w cenie już od 30 tysięcy zł (od 1900 zł za metr kwadratowy). Najwięcej ofert pochodzi z Hurgady – raju dla miłośników plaż, sportów wodnych i raf koralowych. Tutaj kupimy mieszkanie o powierzchni 80 m kw. (2 sypialnie i salon) z widokiem na morze, położonym jedynie 5 minut od plaży już za 125 tys. zł.
Na podstawie danych z: Ciszewski Public Relations
2020-11-04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.