Z jakich powodów grywamy w najróżniejsze gry?

Kto nie kocha raz na jakiś czas pograć w jakąś grę? W dawnych czasach królowały gry takie jak chociażby klasy. Jednak obecnie głównie są modne gry komputerowe. Na pewno mają trochę wad, ludzie nie zawsze pokazują dystans, lecz generalnie z grami jest dokładnie jak z autami. Czyli jeżeli są umiejętnie wykorzystywane, nie ma żadnego problemu. No dobrze, ale niby dlaczego gry komputerowe są tak bardzo obecne w naszym życiu? Czym się objawia ich duży fenomen? Pewnie chodzi przede wszystkim o to, że po prostu potrafią zapewnić świetną rozrywkę.

Przecież gry komputerowe, ale również choćby gry na konsole - Playstation 3, etc., mogą efektywnie zabić nudę (więcej: ). Jeżeli gracz narzeka na nudę, po załączeniu fajnej gierki nareszcie zapomina o tym nieprzyjemnym stanie. Przecież definitywnie nikt nie jest miłośnikiem nudy... Jednak nie jest powiedziane, że gierki są wyłącznie zabijaczem nudy. Prawda jest taka, że są w stanie również tak jakby rozwinąć nasze zdolności towarzyskie. Spotkania ze znajomymi - właśnie przy grach, to niemal zawsze doskonała okazja na spędzenie czasu. Chociaż oczywiście tak czy siak należy mieć na uwadze, że najważniejsze jest zwykła rozmowa.

gra na przeglądarkę
Przygotowane przez: brett jordan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gierki są również bardzo dobre z tej przyczyny, iż najzwyczajniej w świecie jakby nie patrzeć rozwijają umysł. Naturalnie można natrafić na dużo skuteczniejszych metod na ulepszenie własnego umysłu, ale prawda jest, że i tak lepsze gry, aniżeli nic. Chociaż są różne gry - są takie, które najzupełniej nie dają pożądanych efektów, ale na ten przykład battlefield to doskonały przykład tej gierki, która pod każdym względem jest godna uwagi.

Dzisiejszy świat jest mocno stresujący - a w końcu do tej pory nie obmyślono skuteczniejszego sposobu na walkę ze stresem, niż przednia rozrywka. Fakty są takie, że gry powodują, iż wreszcie człowiek ma możliwość świetnie się odstresować. Zatem: jeżeli człowiek umie zachować umiar, nigdy nie przesadza z gierkami, zdaje sobie sprawę, iż za długie granie nie jest OK, z pewnością da sobie radę z życiem. A więc pewnie nie pozostaje nic innego, jak najzwyczajniej w świecie usiąść sobie i włączyć fajną grę.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.