Dlaczego kochamy książki polityczne?

Nasza ojczyzna to szczególny kraj, w którym na każdym kroku debatuje się o polityce. Spory na te tematy wieńczą każdą suto zaprawianą uroczystość w gronie rodzinnym. Kochamy się ze sobią spierać o swoje poglądy polityczne. Mało tego, jeszcze większą radość sprawia nam wytykanie błędów drugiej stronie. Ale nasze animozje to nie ostatni powód, dla którego lubimy politykę.
stare ksiązki
Przygotowane przez: christopher_brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nic nie łączy tak silnie, jak ten sam wróg. Stąd też wynajem (polecamy eventroom) polityczna to świetny temat zastępczy. Jeśli zastanawiamy się w jaki sposób podtrzymać spotkanie, trzeba tylko obrzucić jakiegoś polityka błotem i bez wątpienia nasz współrozmówca na to zareaguje. Wspólne biadolenie to jeden z naszych sportów narodowych. Zawsze znajdzie się coś, na co możemy ponarzekać w dużym gronie.

Dlatego też tak ogromną renomą cieszą się w naszej ojczyźnie różnego rodzaju programy publicystyczne oraz dyskusje polityczne. Z wypiekami na twarzy oczekujemy, kiedy któryś z zaproszonych gości nie utrzyma ciśnienia i pierwszy złamie zasady kultury.

Pozostałe artykuły

Atrakcyjne oraz tanie wycieczki studenckie

urlop
Przygotowane przez: FuturePR
Na podstawie danych z: FuturePR
Wyjazdy studenckie cieszą się dzisiaj znaczną sławą i sporo ludzi decyduje się na taki wypad ze znajomymi z uczelni. Jednakże jak to bywa w przypadku studentów częstokroć cierpią oni na brak niezbędnych funduszy, co więc uczynić jeżeli wraz z przyjaciółmi planujesz wyjazd studencki, lecz przede wszystkim zależy wam na odnalezieniu atrakcyjnej i niedrogiej oferty?


Chwytamy także często po publikacje na tematy polityczne. Czujemy ogromną potrzebę nie tylko bycia na bieżąco ze wszystkimi kwestiami, ale też pragniemy wyrobić sobie indywidualne zdanie na zapalne tematy. Najlepiej zrobić to po przejrzeniu paru książek. A ponieważ nasi dziennikarze mają o czym się rozpisywać, tego typu książki czytamy czasami jak porządną sensację.

grzbiety książek na półce
Przygotowane przez: irondsd
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W tym obszarze wyrosły nam nawet wielkie gwiazdy. Bardzo poczytnym publicystą, opisującym polityczną rzeczywistość naszego kraju, jest bez wątpienia Tomasz Lis. Jego debiut „Co z tą Polską?” pobił rekordy popularności. Wprawdzie były również niepochlebne recenzje, ale trzeba przyznać, że swoją książką (zobacz: kontakt do księgarni), popularny dziennikarz zasiał ferment w narodzie. Kolejne jego wydawnictwa nie były już takim sukcesem jak debiut.

Trzeba jedynie dodać, że w polskiej historii doczekaliśmy się mnóstwa znamienitych autorów politycznych, którzy własnymi dziełami chcieli odmienić oblicze Polski. Scena polityczna zawsze będzie nas pociągać. I nie przestaniemy na jej temat pisać ani spierać się. Byłoby jednak cudownie, gdyby z tych rozważań urodziło się coś pięknego.

 
2019-10-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.