Dolina Pałaców i Ogrodów ponownie nagrodzona

Pałac Dębowy
Przygotowane przez: Biuro prasowe Fundacji Doliny Pa
Zarząd Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej wraz z redakcją dziennika Polska The Times. Gazeta Wrocławska wyłonił laureatów konkursu Najlepsze Dolnośląskie 2008.

Dolina Pałaców i Ogrodów zwyciężyła w kategorii Najciekawsza Atrakcja Turystyczna Regionu – Turystyka Miejska lub Kulturowa. Rozdanie nagród odbędzie się 6 lutego 2009 o godzinie 13:00 w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Pałac Łomnica
Kotlina Jeleniogórska jest  miejscem szczególnym na kulturowej mapie Polski.
Z jednej strony - wspaniałe krajobrazy Karkonoszy i Rudaw Janowickich, a z drugiej - największe nasycenie w obiekty zabytkowe. I nie tylko ilość, ale przede wszystkim jakość i rozmaitość historycznych budowli nadają regionowi unikatowy charakter. To połączenie walorów naturalnego krajobrazu i dziedzictwa kultury materialnej podkreślają dodatkowo wspaniałe założenia parkowe otaczające  najświetniejsze rezydencje. Krajobrazowe parki,
Pałac Paulinum
nierzadko połączone ze sobą historycznymi alejami, wtapiają się w naturalne wzgórza, lasy i polany kotliny. Ta wyjątkowa harmonia działań twórczych człowieka i naturalnego krajobrazu już pod koniec XVIII w. zyskała status miejsca wyjątkowego.

Dolina Pałaców i Ogrodów mieszcząca się w Kotlinie Jeleniogórskiej to unikat na skalę europejską. Ponad 20 pałaców i rezydencji rozmieszczonych na powierzchni 100km kw zachwycają polskich i zagranicznych turystów.


Pałac Staniszów
WojanowDolina Pałaców i Ogrodów została również wyróżniona przez czytelniczki magazynu Elle i otrzymała prestiżową nagrodę Elle Style Awards 2008 w kategorii Niezwykłe Miejsce.

Artykuł z kategorii Ciekawe miejsca
Na podstawie danych z: Biuro prasowe Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów
2020-11-19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.