W piaskownicy światów, epos wrocławski

W piaskownicy światów epos wrocławski
Przygotowane przez: Stanisław Michał Karolewski
Jak oswoić skrawek świata, na którym przyszło nam żyć? Jak odkryć magię jego zwyczajnych zaułków, mijanych obojętnie w codziennym pędzie?
Bohater - narrator powieści W piaskownicy światów podejmuje wyzwanie. W mrocznej, onirycznej atmosferze mglistych, deszczowych ulic, próbuje odnaleźć zagubione historie i uczucia. Niczym współczesny Ulisses wyznacza niezwykłą topografię miasta, wciągając czytelnika w niekończącą się wędrówkę oraz w tajemniczą "grę w rzeczywistość".

To książka o mieście wybranym, ale i przeklętym. Książka o magii zaklętej w bramach starych kamienic i o sennych, niezwykłych zakątkach. O kobietach, wiecznej pogoni za miłością nierealną i artystycznym nienasyceniu. O alkoholowych oparach, unoszących się stale gdzieś wokół...

Kawior i upodlenie, brud ulicznych rynsztoków i sztuka przez duże S, literatura i papierosowy dym - wszystko to zaklęte w kartach powieści.

W piaskownicy światów jest literackim debiutem na najwyższym poziomie. To powieść pod wieloma względami nowatorska, wpisująca się w aktualny kontekst kulturowy przez liczne aluzje oraz bezpośrednie nawiązania do sytuacji i spraw bieżących.
Ale przede wszystkim jest to Opowieść. Wskrzeszona forma, o której współcześni twórcy już nie pamiętają. To również powrót do świata baśni, mitów i legend, przenikających rzeczywistość.
Autor - wrocławski antykwariusz - w błyskotliwy sposób operuje słowem i strukturą powieściową, budując niepowtarzalny klimat epopei o rodzimym mieście. Zniewala, przykuwa uwagę i nie pozwala oderwać się od lektury. Aż do ostatniego zdania.W piaskownicy światów, epos wrocławski
wymiary: 124 × 197 mm
stron: 200
ilustracje: 6 szt
ISBN: 978-83-9293-52-0-9
cena detaliczna: 29.00 zł

CO MOŻNA ZROBIĆ Z KSIĄŻKĄ – serial internetowy
Serial ma na celu promowanie czytelnictwa i książki antykwarycznej. Przez pokazanie kontrowersyjnych obrazów ma wstrząsnąć widzem i uświadomić mu, że książka, której nikt nie czyta jest warta tyle samo ile warty jest papier na którym została wydrukowana. Dopiero czytelnik poprzez lekturę zawartych w niej treści może nadać książce poza materialne wartości.

Prócz wyżej wymienionych serial będzie miał też charakter dokumentalny – przybliżając wiedzę o historii książki oraz o czytelnikach. Pokazując, że każda książka jest unikatowa za sprawą ludzi, którzy czytali właśnie ten a nie inny egzemplarz. Zostaną w nim też pokazane zbiory antykwariatu pokazujące nie tylko "Co można zrobić z książką", ale i co czytelnicy w nich trzymają – wśród pamiątek z ostatniego stulecia znajdują się masy zakładek, pieniędzy i suchych kwiatów a także takie rarytasy jak fotografia małoobrazkowa z I-wszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski czy niewysłane listy miłosne.

Książki są siedliskiem kurzu i roztoczy. Mogą przenosić wiele niebezpiecznych zarazków i idei.

Jeżeli Twoje szafy są przepełnione książkami, jeżeli dopuściłeś do tego by półki uginały się pod ciężarem makulatury a z każdego wolnego kąta spozierały na Ciebie zakurzone okładki zrób coś z tym! Oglądaj nasz serial a w kilka tygodni poradzisz sobie z książkami, które zalęgły się w TWOIM DOMU!


Serial dostępny jest na stronie:

W PIASKOWNICY ŚWIATÓW epos wrocławski – notatka o autorze:
Stanisław Michał Karolewski – spokrewniony z Królami Polski i Ryszardem Wagnerem, po którym jednak nie odziedziczył słuchu. Wrocławianin z urodzenia i z wyboru. Szarlatan, antykwariusz, historyk sztuki, fotograf, literat, bibliofil, bibofil i babofil. Pierwszy raz publikował poezje w wieku 7 lat w Szkolnym Ekspresie I e; wystawiał fotografie w Polsce i w Paryżu. Od 1-wszego kwietnia 2006 r. prowadzi we Wrocławiu antykwariat-galerię sztuki Szarlatan, który prócz tradycyjnych form upowszechniania kultury jak: wystawy malarstwa, głośne czytanie etc. zasłynął z promocji czytelnictwa w niecodzienny sposób, m. in.: Pogrzebem drogich książek, Meblami wykonanymi z książek. W trakcie pisania W piaskownicy ... odbył liczne głodówki tylko o wodzie, trwające łącznie ponad 40 dni z czego najdłuższa trwała 15 dób – odbył ją przed nadaniem ostatecznego szlifu powieści. W 2007 r. odkryto u niego nowotwór złośliwy, przeszedł przez chemioterapię i dwie operacje, jednak gdy po pół roku od skończenia leczenia guz się odnowił, przeklął lekarzy i wyleczył się sam – ziołami, dietą, i siłą woli.

Obecnie ciesząc się życiem pracuje nad dwoma kolejnymi powieściami: baśniowo-fantastyczną kierowaną do najmłodszego czytelnika pt. Szlaki Królestwa ścieżka której nieopowiedziano – planowana premiera lato 2010, oraz satyrą społeczno-obyczajową, której zalążki można odnaleźć również w WPS.
Na podstawie danych z: SZARLATAN
2018-07-12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.