Długi weekend w popularnych polskich miastach

W Polsce jest dużo miejscowości, uznawanych za niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym. Popularność ta wynika z różnych warunków. Mogą to być na przykład różnorodne zabytki historyczne, których uroki przyciągają przyjezdnych. Bywają to również walory uzdrowiskowe, takie jak na przykład występowanie wód leczniczych. W takim przypadku turyści odwiedzający daną miejscowość wybierają się tam na urlopy sanatoryjne.

Kraków
Przygotowane przez: Radomir Cernoch
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W Polsce wielką popularność posiadają kurorty zlokalizowane w górach lub na wybrzeżu, ze względu na dużą liczbę możliwości spędzania wolnego czasu. Różnica polega jednak na tym, że nad morze turyści przyjeżdżają zwykle w okresie letnim. Kurorty w górach za to są oblegane przez cały rok, również w zimie, kiedy uprawia się sporty zimowe. Dlatego na stronach internetowych tak często wyszukiwane są frazy w rodzaju „noclegi Karpacz” (przekonaj się: wolne miejsca ).

Kurorty nadmorskie Do kurortów nadmorskich w lecie przyjeżdżają ogromne rzesze turystów. Przeważająca liczba spędza wolne chwile na plaży, na opalaniu się i pływaniu w morzu. W kurortach, gdzie znajduje się port, jest również możliwość odbycia rejsu statkiem wycieczkowym. Jedną z najchętniej wybieranych polskich miejscowości zlokalizowanych nad morzem bałtyckim jest Sopot. W czasie wakacji sopockie plaże są ogromnie tłoczne, tak samo jak ulice miasta. Jeżeli chodzi o noclegi, to Sopot jest raczej drogą miejscowością. Prezentuje przede wszystkim rozległą ofertę dla bogatych turystów.

Duże miasta Miejscami, przyciągającymi duże rzesze odwiedzających na wycieczki i dłuższe wyjazdy są również duże miasta wojewódzkie. W tej grupie prym wiedzie Kraków. W Krakowie znajduje się bowiem bardzo dużo zabytków architektury i znanych miejsc. Jest to jedno z najbardziej znanych poza granicami polskich miast, a zarazem jedno z największych. Jeżeli chodzi o noclegi, Kraków (sprawdź: tutaj ) posiada niezwykle bogatą ofertę. Oferta ta, co najważniejsze, jest różnorodna. Znajdują się tam bowiem ekskluzywne hotele, ale także możliwości noclegu niewymagające wielkich nakładów finansowych. Są to przykładowo hostele czy różnego rodzaju schroniska i domy studenckie.


Pozostałe artykuły

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne Gdańska

Gdańsk
Przygotowane przez: zeesenboot
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gdańsk to miasto o nadzwyczaj bogatej, ponadtysiącletniej historii i kupieckiej tradycji. Jego strategiczne położenie, przyczyniło się do przyjęcia Gdańska do Związku Hanzeatyckiego, nawiązania wielu ważnych kontaktów zagranicznych, znacznego wzbogacenia się miasta i przyciągnięcia wielu urlopowiczów spędzających wczasy nad morzem Bałtyckim. Zasoby finansowe i status Gdańska wpłynęły na szybki rozwój kultury, nauki i sztuki. Dzięki temu Gdańsk jest wyjątkowo pięknym miastem, z licznymi zabytkami, muzeami i galeriami sztuki.
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.