Interesujące obiekty na Węgrzech i Słowacji, które warto odwiedzić

Słowacja oraz Węgry są pięknymi państwami. I chociaż tak naprawdę na Ziemi zasadniczo dosłownie wszystkie kraje mają podróżnym wiele do zaoferowania, to prawda jest taka, że tak naprawdę Słowacy oraz Węgrzy naprawdę mogą być dumni ze swojego kraju. Bardzo dużym atutem owych miejsc jest to, akurat z polskiego punktu widzenia, że jakby nie patrzeć są blisko nas. Szczególnie mieszkańcy południa Polski nie mają daleko. W takim razie: w jaki sposób zorganizować dla siebie świetną wycieczkę po Słowacji albo Węgrzech? Początkowo warto spojrzeć na Słowację.

Węgry Budapeszt
Przygotowane przez: Alessandro Caproni
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Chociaż często myślimy, iż Słowacja może zaoferować wyłącznie piękne góry, to jednakże takowe postrzeganie naszych serdecznych sąsiadów jest niesamowicie krzywdzące. Tak naprawdę ze Słowakami nie mamy dużo do czynienia - no przynajmniej jeśli wziąć pod uwagę naszych sąsiadów. Chodzi w tym momencie o pozytywy, ale również negatywy. Generalnie mamy do Słowaków mocno neutralny stosunek, chociaż to nie znaczy, że ich jakoś ignorujemy. Można w sumie powiedzieć, że w ostatnim czasie coraz lepiej poznajemy Słowację. I fantastycznie, bo Słowacja atrakcje są bardzo interesujące, jest ich bardzo wiele.

Weźmy choćby w rachubę Bratysławę, a więc oczywiście stolicę naszych południowych sąsiadów. Naprawdę urokliwe miasto, chociaż widać pewien prowincjonalizm oraz ślady po komunie. W ogromnym błędzie są tacy ludzie, którzy uważają, że Bratysława jest nieinteresującą stolicą.

Interesuje Cię mieszczący się w tym portalu tekst? Kliknij więc poza tym ten link oraz przeczytaj więcej info hotel w kutnie na omawiany temat.

Naturalnie to nie niezwykły Wiedeń, który jest umiejscowiony niedaleko, lecz fani zwiedzania europejskich miast z pewnością powinni zrozumieć, iż Bratysława to takie miejsce, które trzeba odwiedzić. Zwłaszcza, że w końcu z Warszawy i kilku dużych polskich miast można pojechać do Bratysławy komfortowym autobusem, a konkretniej Polskim Busem.

Słowacja- Bratysława
Przygotowane przez: young shanahan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ciężko opisać w takowym tekście wszystkie atrakcje Słowacji, a trzeba przecież jeszcze pobieżnie wymienić Węgry atrakcje. No cóż, z pewnością legendarne jezioro Balaton to w dalszym ciągu takie miejsce, które nawet wśród Polaków nie odeszło w niepamięć. Oczywiście można zapomnieć, że polscy turyści będą masowo nawiedzali Balaton, lecz w trakcie sezonu wakacyjnego całkiem często spotykane są samochody na polskich blachach. Trzeba również napisać, iż Budapeszt to prawdopodobnie najładniejsza europejska stolica. To pewnie mocno kontrowersyjna teza, ale naprawdę Budapeszt jest piękny.
2019-04-20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.