Podlasie: poziom wody na Bugu przekroczył stan alarmowy

Na Podlasiu poziom wody na Bugu przekroczył stan alarmowy. Mimo, że nie są spodziewane roztopy, rzeka już zalewa miejscowości w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego.

Bug przekroczył stany alarmowe na odcinku między Mielnikiem, a Drohiczynem, a także w okolicach Dorohuska w woj. lubelskim. Najgroźniejsza sytuacja, według komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach Jerzego Sitarskiego panuje w gminie Mielnik. Na Podlasiu, poza Bugiem także inne większe rzeki, jak Narew (https://saladlaciebie.com/sale-weselne/narew.html) mają wysoki stan wód. Wody Bugu wylały mocno w miejscowości Klukowo w powiecie ostrowskim, gdzie ewakuowano jedną z rodzin.

Nie ociągaj się - czytaj całość tutaj (http://www.naferie.pl/poradniki/rodzinny-oboz-narciarski), jeśli zaintrygowały Cię treści opisu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Pod poniższym linkiem znajdziesz więcej szczegółów.

Na rzece znajduje się sporo odcinków z zatorem lodowym. Kry sa spiętrzone od Turny Małej w powiecie siemiatyckim aż do Zalewu Zegrzyńskiego.

Źródła

  • Sytuacja hydrologiczna - - 13 stycznia 2010
  • Mieczysław Bubrzycki - Sytuacja pogarsza się, Bug zalał jedną z wsi. Wczoraj woda przerwała drogę, ewakuowano też jedną rodzinę - - 13 stycznia 2010
  • Bug wylał. Woda dochodzi do gospodarstw. - - 11 stycznia 2010
  • Zdradziecka rzeka Bug - - 11 stycznia 2010


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2019-05-09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.