Plastusiowy pamiętnik - audiobook

Plastusiowy pamiętnik
Przygotowane przez: biblioteka akustyczna
"Na pierwszej lekcji, zaraz po wakacjach, było lepienie z plasteliny. Pani rozdała dzieciom zieloną i czerwoną plastelinę i dzieci lepiły, co same chciały. Bronka ulepiła gniazdo z jajeczkami; Wicuś ulepił grzybki; chłopcy z pod okna ulepili samoloty, a Tosia ulepiła mnie — takiego malutkiego ludzika."

KSIĄŻKA
Dla dzisiejszego pokolenia rodziców Plastuś to klasyka. Stoi w jednym rządku z Kotem Filemonem, Winetou i Misiem Uszatkiem, a "Plastusiowy pamiętnik" (chciałoby się powiedzieć "od zawsze") jest wpisany na listę lektur obowiązkowych w I klasie szkoły podstawowej. W 1981 roku na podstawie książki dla dzieci powstała bajka muzyczna. A teraz, już w marcu, będzie miał swoją premierę "Plastusiowy pamiętnik" w wersji do słuchania. O przygodach Plastusia i jego szkolnych przyjaciół przeczytała dla naszych milusińskich Joanna Pach. Pani Joanna nie tylko czyta, ale głosem odgrywa każdą z postaci, nadając jej osobowość i znakomicie oddając emocje. Dzięki temu tworzy świat pełen barwnych postaci i pobudza wyobraźnię. Postaciowanie sprawia, że tekst czytany nie jest monotonny i nawet przedszkolaki, które - tak jak na początku sam Plastuś - nie mają jeszcze pojęcia o życiu szkole, z łatwością wsłuchają się i oswoją z tym, co może je czekać już za kilka lat. A życie szkolne zapowiada się przecież wspaniale!

AUTOR
Maria Kownacka - polska pisarka, tłumaczka z jęz. rosyjskiego, autorka "Dziennika Dziecięcego" redagowanego w czasie powstania warszawskiego, scenariuszy przedstawień teatralnych i słuchowisk radiowych dla dzieci. Współpracowała z czasopismem "Płomyk", na łamach którego debiutowała w 1919 roku.

Jeśli czytasz ten artykuł, to na pewno jest on dla Ciebie niesamowicie interesujący. Tutaj również jest notka z serwisu (http://www.studioprinter.pl/gabloty-aluminiowe/), która zawiera podobne zagadnienia.

Na wniosek dzieci została Kawalerem Orderu Uśmiechu. W roku 1979 w plebiscycie czytelników "Płomyka" otrzymała Orle Pióro. Przed II wojną światową pisarka sprowadziła się do Warszawy na Żoliborz, na ulicę Słowackiego 5/13 m 74, gdzie obecnie znajduje się Izba Pamięci Marii Kownackiej, oddział Muzeum Książki Dziecięcej. W 1939 nabywa plac pod dom letniskowy w Łomiankach przy ul. Szpitalnej, jednak wybuch wojny i lata powojenne nie sprzyjały wzniesieniu tu domu. Dopiero w 1958 powstał tu domek letniskowy Plastusiowo, gdzie pisarka oddawała się swoim hobby – tkaniu gobelinów, wytwarzaniu miedzianej biżuterii, wyrobowi domowych przetworów, a także obserwacji ptaków, o których posiadała dużą wiedzę. W tym domu powstały m.in. "Na tropach węża Eskulapa", czy "Za Żywopłotem".

LEKTOR
Joanna Pach – polska aktorka filmowa i dubbingowa.

Gdy wejdziesz na pomocny serwis (www.film-fiction.com/), ujrzysz, że posiada zbliżone informacje na ten wątek - te dane wciągną Cię kompletnie.

Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia przy słuchowiskach, a na stałe przy słuchowisku Matysiakowie – jako Małgosia Piekarska. Można ją oglądać w serialu Na dobre i na złe. Obdarzona niezwykłymi umiejętnościami głosowymi użyczyła głosu blisko 100 bohaterom seriali i filmów animowanych.

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK – MARIA KOWNACKA
autor: Maria Kownacka
tytuł: Plastusiowy pamiętnik
kategoria: książka audio (audiobook)
czyta: Joanna Pach
nośnik:1 CD w formacie mp3
Na podstawie danych z: leniva studio
2021-05-07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.