Dobry sposób na tanie, komfortowe i pewne przemieszczanie się!

Od pewnego czasu wśród podróżujących coraz większą popularnością zaczęła się cieszyć idea wspólnego umawiania się na przejazd paru chętnych w jednym aucie, czyli carpooling. Tego typu zjawisko jest dość często spotykane wśród mobilnych, młodszych osobom które tak naprawdę będą łączyć w takim podróżowaniu dwie sprawy. Pierwszą z nich będzie spora obniżka kosztów.

Dla kierowcy, który daną trasę i tak jakimś sposobem musi pokonać, kilka osób dokładających się do paliwa oznacza, że trasę przebędzie za niedużą część kwoty, którą musiałby zapłacić przy samotnej podróży. Zaś osoby korzystające z takich ofert przeważnie zapłacą mniej niż przy typowych środkach lokomocji, a oprócz tego z reguły będzie się szybciej i wygodniej na miejscu. Nie można zapominać o czynnikach towarzyskich, wspólne przejazdy są świetnym sposobem na nawiązanie nowych znajomości i poznawanie interesujących ludzi. Wiele osób od czasu do czasu podróżuje w ten sposób i bardzo ceni sobie tę formę przejazdów.


Busem przez świat
Article wrote: BusemPrzezSwiat.pl
Source: BusemPrzezSwiat.pl
Decydując się na podróżowanie z kimś nieznajomym kilkaset kilometrów warto pomyśleć o odrobinie bezpieczeństwa. Duża część takich podróży jest ustawiana przy pomocy internetu, funkcjonuje tam co najmniej parę stron oferujących takie usługi (na czym to polega). Tak więc jeżeli ktoś ma wolne miejsce w samochodzie to może zarejestrować się na jednej z takich stron, wprowadzić datę i cel wyjazdu i czekać na zainteresowanych. Lecz internet oprócz swoich wielkich możliwości może być także bardzo anonimowy, po samych odpowiedziach ciężko się zorientować, czy naprawdę będzie się miało do czynienia z kimś, za kogo ktoś będzie się podawał.
Z tego też powodu popularne we wspólnym podróżowaniu stało się weryfikowanie pozostałych towarzyszy. Podróżujący mogą spisać dane z dowodów osobistych albo im zrobić zdjęcie, jeśli ktoś nie ma żadnych tajemnic, to nie będzie robił żadnych problemów z takimi czynnościami. Zdecydowana większość szukających przejazdu ma dobre zamiary, warto jednak zagwarantować sobie przed wyjazdem choć minimum pewności. Pozwoli to na wygodne, bezpieczne i przede wszystkim tanie dotarcie do celu.
2014-07-15 09:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.