Jakie są najwspanialsze miejsca na przyjemne spędzenie wolnego weekendu?

Weekend majowy to dla wielu Polaków idealny okres na pierwszy wiosenny wypoczynek. Jeśli pogoda sprzyja, dobrze jest spędzić te parę majowych dni na świeżym powietrzu, z daleka od ruchliwego miasta i codziennych zmartwień. Wybierając miejsce wypoczynku warto rozważyć kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, ile czasu zajmie nam dotarcie do celu. Ponieważ mamy do dyspozycji tylko parę dni wolnych, chyba nie warto marnować za dużo czasu w samochodzie. Po drugie musimy sprawdzić, ile nas wyniesie cała wycieczka. I na koniec po trzecie, czy miejscowość, którą wybraliśmy, nie będzie zatłoczona weekendowymi turystami.źródło artykułu
Na podstawie danych z: flickr.com
Jednak coraz ciężej wybrać spokojne miejsce na weekendową wycieczkę. Większość atrakcyjnych miejscowości, takich jak Zakopane, okupują wszyscy weekendowi turyści, a przecież nikt nie lubi wypoczywać w takich warunkach. Z tego powodu należy wybrać się do mniej obleganej miejscowości. Przykładowo do spędzenia udanego czasu w górach, nie musimy nikogo przekonywać, ale zamiast do zatłoczonego Zakopca, można udać się choćby w Góry Stołowe. Jest to obszar obfitujący w ciekawe trasy i malownicze widoki. Jeśli wybieramy się na weekend z maluchami, docenimy z pewnością szansę wybrania się na niedługą, za to ciekawą trasę wycieczkową.


Równie blisko Wrocławia znajduje się Kudowa Zdrój - piękny rejon dla amatorów jednośladów. Liczne trasy rowerowe wokół wzgórz Trzebnickich to nie lada atrakcja nie tylko dla zapalonych rowerzystów, lecz także miłośników rodzimej przyrody. Dolina Baryczy jest bowiem jednym z największych skupisk ptaków w Polsce. Amatorzy oryginalnych zdjęć ptaków znajdą tutaj wiele malowniczych plenerów wartych utrwalenia na fotografii. Nie zapominajmy jednak,że nawet jeśli udajemy się w mniej uczęszczane miejsca, możemy mieć kłopot ze wynajęciem pokoi. Stąd też noclegi na weekend majowy warto bukować znacznie wcześniej.


Weekend majowy we dwoje (polecany serwis) warto natomiast spędzić za granicą. Nie musimy wybierać się daleko Nasi sąsiedzi – Czesi – nie mają majówki, więc nie powinniśmy obawiać się tłumów w tamtejszych regionach turystycznych. Rekomendujemy zwłaszcza romantyczny weekend majowy w Pradze. To wyjątkowo niepowtarzalne europejskie miasto, znajduje się niedaleko od polskiej granicy, więc koszty dojazdu nie będą zbyt wysokie, w pewnością nie starczy nam czasu, by zwiedzić całą Pragę i poznać wszystkie jej tajemnice.
2019-07-11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.