Postarajmy się nie demonizować gierek konsolowych

Wyśmienicie, że w ogóle polskie dzieciaki mają obecnie tak dużo ciekawych form spędzania wolnego czasu. Chociaż gry ps2, ogólnie spędzanie wolnego czasu przed konsolą bądź monitorem komputera niesie za sobą nieco zagrożeń, ale o tym później trochę się wspomni. Na początek powiedzmy w ogóle z jakich przyczyn w żadnym przypadku nie można nadal mocno stereotypowo podchodzić do gier!

screen z need for speed
Article wrote: Colin
Source: http://www.flickr.com
No wiadomo: niektórzy rodzice sądzą, że gierki szkodzą, zwłaszcza jeśli w rachubę wchodzi umysł młodego człowieka. Głupie myślenie: przecież gry nie sprawiają, iż normalny człowiek z dnia na dzień staje się szaleńcem - przykładowo oczernianie producentów gier, próby oskarżania ich, jakoby byli głównymi winowajcami strzelanin w amerykańskich szkołach jest w zupełności bezzasadne. Zresztą w sumie można podać sporo typów gier...

Zatem są oczywiście dostępne w centrach handlowych gry akcji PS2, które często w istocie nie powinny być użytkowane przez małolatów, lecz bez zbędnej przesady: przecież wszystko jest dla ludzi, jeśli jest tylko używane ze zdrowym umiarem! Zapamiętajmy, że typowy gracz, w autentycznie każdym wieku, to osoba, która generalnie jest w stanie dużo się z gier nauczyć, chociażby języków obcych!

Pozostałe artykuły

Jaki rodzaj gier na PS Vita wybrać

PS Vita
Przygotowane przez: Compudemano
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wiele osób cały czas pamięta jeszcze sprzedawane na straganach konsolki z ciekłokrystalicznymi wyświetlaczami, na jakich grało pół Polski. Młodsi i starsi mogli całymi godzinami łapać kulki czy obracać klocki. Dzisiaj możliwości grania znacznie się powiększyły, a producenci cały czas wypuszczają nowości mające dać jak najwięcej zabawy i rozrywki.


Są sprzedawane edukacyjne gry dziecięce na PS2, które sprawiają, iż czymś mocno prostym jest błyskawiczne przyswajanie słownictwa. To akurat żadna jakaś tam ściema! Trudno nie zauważyć, że w bardzo wielu przypadkach nauka jest najszybciej przyswajalna wtedy kiedy najzwyczajniej młody człowiek nie ma pojęcia, iż w trakcie beztroskiej zabawy również buduje własną przyszłość: a język angielski trzeba znać!

Należy także doceniać to, że gry samochodowe albo bijatyki na konsolę PS2 są w stanie spowodować, iż dziecko wreszcie odpręży się. Dzieciństwo generalnie musi być beztroskie, a szczególnie w XXI wieku stres dziecięcy nie jest nieczęsto zauważalnym zjawiskiem. Zauważajmy minusy gier, ale nie demonizujmy ich zbytnio, to nie ma sensu.
2017-09-18 06:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.