Jak dobrze wybrać gry komputerowe

Gry komputerowe cieszą się od dużej ilości lat wielką popularnością. W obecnych czasach ciężko znaleźć osobę, która nie lubi przynajmniej jednego typu gry. Gry zręcznościowe PC, gry wojenne, fabularne, bądź wyścigowe – decyzja jest wyjątkowo obszerny. Choć niemało osób gra na komórce lub konsolach, gry przeznaczone na tradycyjny komputer lub laptop mają niemało plusów.

scenka z Gran Turismo 6
Przygotowane przez: TransformersMan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Do tych najbardziej jasnych warto duża dostępność , a także wybór poszczególnych gier – niektóre wcale nie zawierają odpowiedników na konsole czy telefony komórkowe. Do pozostałych pozytywów warto również prostota instalacji, przyzwyczajenie graczy do motoryki myszy i klawiatury, częste udogodnienia przy grze sieciowej, a także opłaty – silnie rozbudowane, kultowe gry przede wszystkim są tańsze w wersji na komputer. Do przeważnie instalowanych gier należą gry zręcznościowe, gry fabularne , a także bardzo powszechne najlepsze gry wyścigowe.

Pozostałe artykuły

Najbardziej korzystny sposób, ażeby zwalczyć nudę – gry. A jak zła pogoda za oknem – odpowiedź jest identyczna!

gra karciana
Przygotowane przez: Sonja Pieper
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Co robić, gdy brzydko za oknami, kiedy konieczne jest pozostanie w domu? Jest na pewno bardzo dużo sposobów, by spędzić dobrze ten czas i nie zastanawiając się nad tym, jak o skazaniu czy zsyłce na ciężkie roboty. Powinniśmy potraktować to to jako możliwość spędzenia wolnego czasu tak, jakbyśmy z pewnością tego nie zrobili, gdyby słońce świeciło za oknami. No więc, co w taką pogodę można zrobić? Grać!


Gry komputerowe nie tylko zawierają interesującą rozrywkę, lecz też mają szereg innych zalet. Współcześnie są nawet nieocenioną częścią kultury. Słownictwo czerpane z gier przeszło do codziennie używanego języka, a coraz częściej niektóre gry po prostu wypada znać, na tych samych zasadach, jak ważne utwory kinowe bądź dzieła literackie. Dodatkowo według mnóstwa badaczy mogą rozwijać refleks bądź strategiczne myślenie – szczególnie jest to zasługa tych wynalazków, jak wojenne gry na komputer. Są to wbrew pozorom gry znacząco różne – ich świat jest w stanie obejmować zarówno średniowiecze, i czasy I wojny światowej lub sięgać czasów współczesności – chociażby Iraku. Istnieją również gatunki mieszane, przykładowo połączone z elementami science-fiction czy horroru.

Do pociągających opcji spędzenia wieczoru należą też gry symulacyjne PC – wbrew pozorom są to nie wyłącznie samochody. W tego typu grach można zarządzać rakietami, ekstrawaganckimi statkami kosmicznymi, a nawet końmi. Na pewno są to gry dla osób lubiących pewną dozę rywalizacji – ogrom tych gier gwarantuje choćby tabele wyników z innymi graczami. Poza tym współcześnie estetyka gier wyścigowych rzeczywiście umie zapierać dech w piersiach. Przed wybraniem danego tytułu trzeba też zatroszczyć o kilka rzeczy, które zapewnią graczowi bezproblemowe działanie – podstawą jest sprawdzenie zgodności z procesorem, pamięcią na dysku , a także RAM-u. Można , a także bez wątpienia dobrze zweryfikować też w internecie, czy dana gra jest grywalna, jak również czy konieczne jest zainstalowanie dużej ilości łatek. W przypadku kupowania gry na prezent (zobacz również - papier prezentowy ilustris) użyteczne jest uprzednie zorientowanie się w guście obdarowanego, a jeżeli jest to dziecko lub nastolatek – ograniczenia paru wiekowej. Dzięki temu da się mieć znacząco duże szanse, że poszczególna gra się spodoba.
2020-11-01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.