Zabawki znajdujące się w chwili obecnej na tapecie

Zabawki to rzeczy ponadczasowe, obecne w na przestrzeni wieków, dostępne w na całym świecie. Kształcą, bawią, ustalają role społeczne, pozwalają nam dosłownie w chwilę przenieść się na przykład do krainy ulubionych bohaterów z kreskówek lub nawet stać się jednym z takich postaci. Czasy się zmienią, zabawki również, wciąż jednak rozpalają umysł małych dzieci. W tym artykule poruszymy temat zabawek dla chłopców.
Dzisiaj, niektórzy rodzice wiedzą już, że zabawki dla chłopców to przede wszystkim nowe gadżety, które większość rówieśników naszego dziecka ma i chwali się nimi przed kolegami. Są to telefony komórkowe, a raczej smartfony, tablety i inne nowinki technologiczne. Prawdą jest, że takie gadżety owszem edukują, ale też pochłaniają jakże cenny czas. Wyposażone są bowiem w dodatkowe, ale bardzo zajmujące aplikacje i gry, które mają za zadanie zaciekawić jak najbardziej, jak najmocniej…

Pozostałe artykuły

Gdzie chciałbyś spędzić następne wakacje oraz dlaczego właśnie w Szklarskiej Porębie?

hotel szklarska poręba
Przygotowane przez: Sivi Steys
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wiele osób kocha góry. To w tamtym miejscu uwielbiamy SPAcerować po górskich trasach i podziwiać śliczne obrazy. W tamtym obszarze wiele par spędziło swą podróż poślubną.


Za czasów naszej młodości, też były zabawki-gry, lecz ich zaawansowanie technologiczne (rosyjskie, czechosłowackie gierki) były niewinne i nieszkodliwe. Nie dość, że nie przyciągały wzroku idealnie doświetlonymi monitorami, nie dość, że były czarno-białe (a nie tak jak dzisiaj wręcz rażące), to w dodatku nie oferowały ogromnej ilości gier. Najczęściej taki gadżet to była jedna, czasami parę gier. Szukając najlepszego porównania, dawne gierki to był nie zawsze bezawaryjny składak, dzisiejsze gry to zaś najnowszej generacji rakietykosmiczne (link).

Gamepad
Przygotowane przez: 55Laney69
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Co jednak z innymi grami, takimi, jakie nasze mamy i nasi ojcowie pamiętają z własnej młodości: skakanie przez gumę, zabawy na trzepaku, ganianie za piłką czy gra w kapsle. Odeszły w zapomnienie, choć małolatów biegających za piłką na szczęście wciąż widać na podwórku, jest ich zdecydowanie mniej, niż kiedyś, przed erą Internetu. Otóż to, słowo klucz – Internet, to on odpowiada tą przemianę. Dawniej młody człowiek nie potrafił wysiedzieć w domu, bo się w nim bardzo nudził, chciał za wszelką cenę wręcz wyjść na podwórko, gdzie czekali na niego koledzy, zaś szlaban w domu to była najgorsza kara.Obecnie czasami dzieci trzeba nakłaniać by wyszły na dwór, bo zbyt wiele czasu przesiadują przed ekranem komputera. Widać tutaj pewien paradoks, ale zarazem znak naszych czasów. Nie powinniśmy jednak zawsze się na to zgadzać, powinniśmy dawać dobry przykład naszym dzieciom. Nawet, gdy jest nam ciężko wygospodarować trochę wolnego czasu w tygodniu, bo praca, bo pogoń za pieniędzmi, to w weekend postarajmy się wyjść na dwór i pograjmy z naszą pociechą, np. w piłkę - sprawdź ciekawe gry.
2019-04-03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.