Zalety posiadania hobby

Po pracy czy szkole warto porządnie odpocząć i się odprężyć. Zrobić to można na wiele sposobów. Dzisiaj, w czasie ogromnej popularności przeróżnych gier komputerowych, kiedy w zasadzie większość nas nosi przy sobie komórkę czy smartfon, niestety rozrywka zaczyna się sprowadzać do mniejszego lub większego ekranu.

Gra karciana dla dzieci CardioAlarm!
Article wrote: Granna
Source: GMFRK Sp. z o.o.
Starsi i młodsi po skończeniu swych zajęć, a niektórzy nawet podczas nich, biorą sprzęt do ręki i zatapiają się w grach. Tracą na tym ich towarzyskie kontakty, gdyż coraz rzadziej wychodzą z domu, zaczyna też tracić zdrowie, bo siedzenie bez przerwy w skulonej pozycji z pewnością nie będzie obojętne dla pleców. Traci również ich komedie i zadowolenie z życia, ponieważ takie osoby zamykają się we własnym świecie, przestają rozmawiać i coraz bardziej gry komputerowe wypełniają cały ich świat. A przecież tak dużo interesujących rzeczy można robić, zachowując rozsądek pomiędzy grami i inną formą spędzania wolnych chwil.

Pozostałe artykuły

Gry

gra Guitar Hero
Przygotowane przez: Digital Game Museum
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W obecnych czasach wiele dzieci otrzymuje gry. Nieważne, z jakiej okazji, ważne, że gra jest najnowsza i pasuje na najnowszą konsolę. Obecnie wielu ludzi gra również w różnego rodzaju gry na smartfonach czy tabletach, lub po prostu na komputerach. Ale ostatnimi czasy niesamowicie powszechne są konsole do gier. Dlatego każdy dzieciak chciałby, żeby rodzice zapewnili mu taka rozrywkę. Konsole są drogimi gadżetami, więc dziecko musi sobie jakoś zasłużyć na taki podarek.


Do dyspozycji przecież jest kino i teatr, nawet wyjście raz w tygodniu na ciekawy film albo oglądnięcie nowej sztuki w pobliskim teatrze na pewno dobrze wpłynie na poprawę samopoczucia, a i przy tym będzie doskonała okazja do tego, żeby spotkać się ze znajomymi i przyjaciółmi.

Jeśli ktoś lubi spotkania z innymi i przyjemnie spędzać z nimi czas, to być może zainteresują go gry karciane i towarzyskie. Przed erą ekranów tego typu forma odpoczynki i relaksu cieszyła się dużą popularnością. Na graniu w karty czy planszówki spotykali się dorośli, ale również dzieci i młodzież. Tak naprawdę możliwość pogrania w dobre gry stawała się tylko pretekstem do tego, żeby wypocząć w ciekawym towarzystwie i przyjemnie spędzić wolny czas. Dziś niestety zwyczaje tego typu są na wymarciu, ludzie wolą się kontaktować za pomocą komunikatorów, a gdy uda się już spotkać kilku nastolatkom w jednym miejscu, to i tak biorą oni sprzęt elektroniczny i rozpoczynają granie. Wielu z nich być może nie dałoby rady zagrać na przykład w chińczyka, nie mówiąc już o grach bardziej skomplikowanych. Tym mniej ludzi interesuje się pracami manualnymi i majsterkowaniem, mówiąc po prostu że nie mają się od kogo uczyć. A wystarczy przecież pożyczyć albo kupić oferowane w wielu miejscach książki poradnikowe dla majsterkowiczów i właśnie z nich dowiedzieć się wielu rzeczy na ten temat.
2014-07-03 15:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.