Piękno Podlasia

Podlasie jest najbardziej wysuniętym na północny-wschód województwem naszego kraju. Od wschodu sąsiaduje ono z Białorusią,a od północy z Litwą. Znajdują się tutaj cztery parki narodowe, 3 krajobrazowe, aż osiemdziesiąt siedem rezerwatów przyrody a też rozliczne rejony chronionego krajobrazu. Jego miastem stołecznym jest Białystok. Innymi istotnymi ośrodkami miejskimi są Łomża a także Suwałki. Znajduje się tu mnóstwo interesujących zakątków do obejrzenia.
Wypoczynek na Podlasiu olśni bezspornie nie jedną osobę. Niżej kilka atrakcyjnych propozycji na odpoczynek.

Pierwszym godnym zachwalenia miejscem jest zalew Czarna Białostocka. Leży on w Puszczy Knyszyńskiej. Jest tu niezwykle ustronnie, zacisznie a także urzekająco. Zejścia do wody są niestrome a podłoże jest przejrzyste i piaszczyste. W sezonie letnim plaże strzeżone są przez ratowników. Wówczas także jest możliwość pożyczenia sprzętu wodnego. Innym przeuroczym miejscem witryna firmy villamare.com.pljest Jezioro Studzieniczne.
Dzika Zagroda
Przygotowane przez: www.nakaszubach.pl
Na podstawie danych z: www.nakaszubach.pl
Znajduje się ono w okolicach Augustowa. Naokoło jeziora są domki rekreacyjne jak również pola namiotowe. Miejsce to jest godne polecenia osobom, które poszukują ciszy i spokoju. Blisko jeziora jest miejscowość, Studzieniczna, w której zobaczyć można sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Z naszymi pociechami możemy udać się do Jurajskiego Parku Dinozaurów, który znajduje się w Jurowcach. Postawiono tu dwadzieścia siedem eksponatów a także kilkanaście tablic informacyjnych. Na tablicach tych są zamieszczone informacje o konkretnym dinozaurze. Do coniektórych dinozaurów można zbliżyć się i dotknąć je. Inną ciekawą wyprawą jest >>> przejdź do serwisu www.skalnik.pl/ rejs statkiem żeglugi augustowskiej.
Rejs taki może potrwać od 45 min. do 2, 5h – wszystko zależy od nas samych. Naturalnie polecany jest ten najdłuższy. Niemniej jednak, jeżeli w taki rejs wybieramy się z małymi dziećmi lepiej zdecydować się na ten krótszy. Podlasie ma do zaproponowania również lot balonem. Z uwagi na to, że Podlasie jest jednym z najdzikszych regionów Polski, bowiem jest tu nieduża ilość przemysłu a powietrze jest można stwierdzić czyste, wzbicie się tutaj w powietrze jest rzeczywiście kapitalnym przeżyciem. Serdecznie zapraszamy na .
2018-06-22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.